تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی؛

مسئول رسمی از جانب سئول به ایران نمی رود

معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی در صفحه توییترش در واکنش به برخی اخبار منتشر شده درباره سفر یک مقام رسمی این کشور به ایران برای رایزنی درباره پول‌های بلوکه شده، احتمال سفر مقامی رسمی از دولت سئول به ایران را رد کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، جونگ کان چوی، معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی برخی اظهارات مبنی بر سفر یک مقام ارشد این کشور به ایران را رد کرده و در صفحه توییترش نوشت: هیچ کسی در حال حاضر، قرار نیست از سئول به تهران برود.

اخیرا اخباری درباره احتمال آزادسازی بخشی از پول‌های بلوکه شده ایران منتشر شده و گمانه زنی‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که قرار است دارایی‌های ایران در کره جنوبی آزاد و به حساب بانک مرکزی ایران منتقل شود.

چند میلیارد دلار از پول‌های ایران در بانک‌های کره جنوبی بلوکه شده است و سئول می‌گوید به دلیل تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند این پول را به ایران بازگرداند.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان امروز درمورد اخبار منتشرشده درباره آزادسازی بخشی از پول‌های بلوکه شده ایران، با تایید این خبر گفت: اصل آزادسازی انجام می‌شود. تا آخر هفته‌ یک هیات ارشد به این منظور به تهران سفر می‌کند و بخشی از پول های بلوکه شده ایران به زودی آزاد می‌شود.

منبع: ایسنا
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها