تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
سفرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا؛

پنجمین بسته تحریمی اتحادیه اروپا علیه روسیه تصویب شد

سفرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا «پنجمین بسته‌ تحریم‌ها» علیه روسیه را تصویب کردند و از جمله این تحریم‌ها می‌توان به اعمال محدودیت‌ها علیه موسسات مالی، ممنوعیت واردات زغال سنگ از روسیه و ممنوعیت صادرات فناوری پیشرفته به روسیه اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری تاس، سفیر فرانسه در اتحادیه اروپا در توییتر خود نوشت: این بسته معنادار تحریم‌ها علیه روسیه، حوزه جدیدی از تحریم‌ها را علیه این کشور گسترش می‌دهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبر آنلاین، وی افزود: این بسته شامل مسدود شدن دارایی چندین بانک روسی، تحریم تسلیحاتی روسیه، اعمال محدودیت‌ها علیه واردات زغال سنگ از روسیه و محدودیت صادرات فناوری پیشرفته به روسیه است.

حجم صادرات تحریم شده ۱۰ میلیارد یورو برآورد شده است، در حالیکه محدودیت‌های واردات "مواد خام و بسیار مهم" بر روی محصولاتی به ارزش ۵.۵ میلیارد یورو در مجموع تاثیر خواهد گذاشت.

علاوه بر موارد مزبور، کشتی‌های دارای پرچم روسیه اجازه ورود به بنادر اروپایی را نخواهند داشت، در حالی که شرکت‌های حمل و نقل روسیه و بلاروس از فعالیت تجاری در قلمرو اتحادیه اروپا منع خواهند شد.

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌های اروپا علیه روسیه گسترش خواهد یافت و افسرهای نظامی و امنیتی این کشور (روسیه) را نیز هدف قرار خواهد داد.

منبع: خبر آنلاین
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها