تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
پارلمان عراق تشکیل جلسه داد؛

سومین تلاش ناموفق برای انتخاب رییس‌جمهوری عراق

سومین جلسه پارلمان عراق برای انتخاب رییس‌جمهور این کشور به دلیل عدم حضور تعدادی از نمایندگان به حد نصاب نرسید و ناموفق ماند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، امروز (چهارشنبه) پارلمان عراق برای سومین‌بار با هدف انتخاب رییس‌جمهور این کشور تشکیل جلسه داد، اما تعداد نمایندگان حاضر به حد نصاب لازم نرسید.

طبق گزارش پایگاه خبری «العهد» و در گفت‌وگویی اختصاصی که این شبکه با یکی از اعضای پارلمان عراق داشته، آمده است: «ریاست پارلمان عراق نتوانست جلسه انتخاب رییس‌جمهور را برگزار کند و این امر به دلیل آن بود که ائتلاف سه گانه نتوانست حد نصاب لازم برای رای‌گیری را محقق کند».

 این منبع خبری در ادامه گفت: «تکرار سناریوی جلسه روز شنبه گذشته و رخداد امروز ثابت کرد که ائتلاف سه‌گانه [جریان صدر، ائتلاف حاکمیت و حزب دموکرات کردستان] قادر به تحقق حد نصاب لازم نیست ».

در سایه انتخاب راه سوم توسط بسیاری از نمایندگان (یعنی عدم شرکت در جلسه)، پارلمان عراق مثل روز شنبه گذشته در تحقق بخشیدن به شرط حضور دو سوم نمایندگان در جلسه انتخاب رییس‌جمهور ناموفق ماند و نتوانست این مأموریت مهم را که در حیطه اختیاراتش بود، انجام دهد».

با وجود مخالفت و غیبت بسیاری از نمایندگان، ائتلاف سه‌گانه همچنان اصرار دارد که می‌تواند به تنهایی جلسه را برگزار و رییس‌جمهور را انتخاب کند. این در حالی است که گفته می‌شود تعداد نمایندگان حاضر در جلسه امروز، حتی از حاضرین در جلسه روز شنبه نیز کمتر بوده‌اند.

منبع: فارس
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها