تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت؛

هیچ گشایشی در مذاکرات استانبول بوجود نیامد

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت، هیچ تحول امیدبخش یا گشایشی در مذاکرات مسکو و کی‌یف مشاهده نشده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه روز چهارشنبه گفت، در مذاکرات مسکو و کی‌یف گشایشی ایجاد نشده است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، پسکوف ضمن استقبال از اقدام اوکراین در ارائه درخواست‌های خود به‌صورت مکتوب متذکر شد نشانه‌ای از تحولی امیدبخش یا گشایش در مذاکرات مسکو و کی‌یف مشاهده نمی‌شود.

این مقام روس تأکید کرد، شبه‌جزیره کریمه بخشی از خاک روسیه است و طبق قوانین تصویب شده در این کشور، مسائل کریمه به هیچ عنوان قابل مذاکره با هیچ کشوری نیست.

سخنگوی کرملین افزود، «ولادیمیر مدینسکی» رییس هیأت روس در مذاکره با اوکراین، رییس جمهور روسیه را از نتیجه گفت‌وگوهای روز گذشته در استانبول مطلع کرد.

وی متذکر شد، روسیه قرار نیست یک روزه از متقاضیان بخواهد بهای انرژی صادر شده را به روبل بپردازند اما از سوی دیگر ممکن است کالا‌های دیگری نیز به لیست محصولات صادراتی نیازمند پرداخت به صورت روبل افزوده شوند.

علاوه بر کاخ کرملین، «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهور اوکراین  نیز در واکنش به مذاکرات روز سه‌شنبه میان هیأت‌های اعزام شده از مسکو و کی‌یف گفت: «سیگنال‌هایی که از محل برگزاری مذاکرات می‌شنویم را می‌توان مثبت ارزیابی کرد. اما این سیگنال‌ها صدای انفجار خمپاره‌ها را ساکت نکرده است».

دور جدید مذاکرات نمایندگان روسیه و اوکراین به میزبانی استانبول و با سخنرانی آغازین «رجب طیب اردوغان» رییس‌جمهور ترکیه دیروز برگزار شد. رییس‌جمهور ترکیه پیش از آغاز مذاکرات هیات‌های اوکراینی و روسی در استانبول، خواستار آتش‌بس بین طرفین شد.

«الکساندر فومین» معاون وزیر دفاع روسیه بعد از مذاکرات اعلام کرد که روسیه فعالیت نظامی خود را در نزدیکی کی‌یف و چرنیهیف کاهش می‌دهد زیرا مذاکرات با اوکراین وارد مرحله عملی می‌شود.

فومین در گفت‌وگو با خبرنگاران پس از مذاکرات با هیأت اوکراینی، گفت: «تصمیمی اتخاذ شد که در چند نوبت، فعالیت نظامی در نزدیکی کی‌یف و چرنیهیف به شدت کاهش یابد».

منبع: فارس
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها