تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
وزیر خارجه قطر؛

گفت‌وگو بین ایران و شورای همکاری خلیج فارس ضروری است

وزیر امور خارجه قطر گفت که گفت وگو بین ایران و شورای همکاری خلیج فارس ضروری است .

به گزارش شبکه الجزیره قطر، شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی اظهار داشت : گفت و گوهای منطقه ای بین ایران و شورای همکاری خلیج فارس برای رسیدگی به مسائل و نگرانی های مشترک ضروری است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، بر اساس این گزارش وزیر قطری در گفت وگو با شبکه سی ان ان  در همین زمینه با اشاره به تمایل دوحه برای رسیدن به توافق همه طرف‌های مذاکرات هسته‌ای، گفت که ایالات متحده آمریکا «هم پیمان کشور ما است».

وی تاکید کرد که بازگشت به توافق هسته ای "برای ثبات منطقه بسیار مهم است" و تاکید کرد که کشورش نمی خواهد شاهد مسابقه تسلیحاتی باشد.

این سخنان یک روز بعد از آن بیان شد که وزیر دفاع قطر دیروز (یکشنبه) پیشنهاد کرد که در صورت احیای برجام، یک توافقنامه امنیتی نیز بین کشورهای منطقه امضا شود.

به گزارش شبکه الجزیره قطر خالد العطیه، وزیر دفاع قطر طی سخنانی در مجمع دوحه گفت: امیدواریم مذاکرات وین به توافق نهایی بر سر پرونده هسته ای ایران منجر شود و ما آن را تشویق می کنیم.

وی افزود: ما مشتاقانه منتظر موفقیت این گفت وگوها و دستیابی به توافق هستیم  تا در مرحله بعد به چارچوبی برای یک توافق امنیتی برسیم که کشورهای منطقه را گرد هم می آورد.

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها