تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
سخنگوی کرملین:

شاید مذاکرات استانبول فردا شروع شود

سخنگوی کرملین گفت: اظهارات اخیر جو بایدن، رییس جمهور آمریکا درباره ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، "هشداردهنده" است و مسکو به نظارت بر چنین اظهاراتی ادامه خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: این صحبت‌ها البته هشدار دهنده است. ما به نظارت دقیق بر اظهارات رییس جمهور ایالات متحده ادامه خواهیم داد. ما آنها را با دقت ثبت می کنیم و به این کار ادامه خواهیم داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از  ایسنا، بایدن در پایان سفر اروپایی خود در ورشو گفت که ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه "نمی تواند در قدرت بماند."

سخنگوی کرملین همچنین گفت که به احتمال زیاد مذاکرات روسیه- اوکراین در استانبول در روز دوشنبه آغاز نمی‌شود و هیئت ها ممکن است روز سه‌شنبه با یکدیگر دیدار کنند.

وی گفت: «نمی‌توانیم و نمی‌خواهیم درباره پیشرفت صحبت کنیم. این حقیقت که تصمیم بر این شد که مذاکرات ادامه یابد، البته مهم است. اما در حال حاضر، ما همچنان به سیاست عدم افشای جزئیات مربوط به مذاکرات پایبند هستیم. معتقدیم که این تنها می‌تواند به روند مذاکرات آسیب برساند.

پسکوف تاکید کرد که طرفین روس و اوکراینی درباره تبادل اسیران جنگی گفتگو نمی کنند.

سخنگوی کرملین درباره احتمال گفت‌وگوی تلفنی بین ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه و امانوئل ماکرون، رییس‌جمهور فرانسه برای امروز یا فردا گفت: چنین چیزی در برنامه نیست، اما در صورت لزوم می‌توان آن را انجام داد. رویدادها به سرعت در حال توسعه هستند، بنابراین هر لحظه ممکن است اتفاق بیفتد. اگر انجام شود، به شما اطلاع خواهیم داد.

پسکوف افزود: دیداری میان پوتین و ولودیمیر زلنسکی، رییس‌جمهور اوکراین، پس از گفتگو بین هیئت‌های روسیه و اوکراین در استانبول برگزار نخواهد شد.

وی همچنین هدف اصلی ماموریت حفظ صلح روسیه در منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی را تضمین اجرای آتش بس توسط همه طرف ها دانست.

وزارت دفاع روسیه روز شنبه اعلام کرد که نیروهای مسلح آذربایجان وارد منطقه مسئولیت نیروهای حافظ صلح روسیه در جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی شده و یک پست دیده بانی ایجاد کردند و همچنین چهار حمله به یگان های قره باغ کوهستانی وارد کردند.

منبع: ایسنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها