تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
لیز تراس؛

اگر مسکو از اوکراین عقب نشینی کند، تحریم ها لغو می شود

لیز تراس وزیر امور خارجه انگلیس گفت: اگر مسکو از اوکراین عقب نشینی کند و متعهد به پایان دادن تجاوز شود، تحریم‌ها علیه افراد و شرکت‌های روسی می‌تواند لغو شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، تراس در گفت وگو با روزنامه تلگراف که در نسخه یکشنبه آن روزنامه منتشر شد، افزود: لغو تحریم‌های فلج‌کننده علیه روسیه در صورتی که جنگ در اوکراین را ترک کند، محتمل است.

وی ادامه داد: آنچه ما می دانیم، این است که روسیه چندین توافق نامه را امضا کرده که خود روسها بسادگی از آنها پیروی نمی کنند؛ بنابر این باید اهرم های سختی وجود داشته باشد و صدالبته که تحریم ها اهرم سختی هستند.

وزیر امور خارجه انگلیس تاکید کرد: این تحریم‌ها تنها باید با آتش‌بس کامل و عقب‌نشینی و همچنین تعهدات مبنی بر اینکه تجاوز بیشتری در کار نخواهد بود، لغو شوند.

تراس همچنین گفت: در صورت وجود تجاوز بیشتر در آینده، این فرصت وجود دارد که تحریم‌های فوری را اعمال کنیم؛ این یک اهرم واقعی است که به نظر من می توان از آن استفاده کرد.

وزیر امور خارجه انگلیس علاوه بر این، از ایجاد "واحد مذاکره" در وزارت خارجه برای کمک به مذاکرات احتمالی صلح خبر داد.

دولت انگلیس مدعی است؛ به دنبال حمله روسیه به اوکراین، تحریم هایی را علیه بانک‌هایی با مجموع دارایی‌های 500 میلیارد پوندی و افراد با ارزش مجموع بیش از 150 میلیارد پوندی اعمال کرده است.

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها