تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

در مذاکرات وین توافق نه قطعی است نه قریب الوقوع

ند پرایس گفت: در مذاکرات وین توافق نه قطعی است نه قریب‌الوقوع.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری تصریح کرد که در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین توافق نه قریب‌الوقوع است و نه قطعی.

وی در تداوم سیاست هراس از پیشرفت‌های برنامه هسته‌ای ایران و اتهام پراکنی‌های بی‌پایه و اساس مدعی شد: زمانی که برجام کاملا اجرا می‌شد و ایران نیز کاملا به آن پایبند بود، زمان گریز هسته‌ای ایران برای تولید مقدار کافی مواد هسته‌ای جهت تولید یک بمب به شکل قابل توجهی طولانی‌تر بود. 

ند پرایس برغم تکذیب جامعه اطلاعاتی آمریکا که ایران فعالیتی در زمینه فعالیت‌های غیر صلح آمیز هسته‌ای ندارد، ادعا کرد که این زمان گریز هسته‌ای اکنون بسیار کمتر از یک سال است. ما می‌خواهیم این زمان گریز هسته‌ای طولانی شود و ایران به صورت دائمی و قابل تایید از دسترسی به سلاح هسته‌ای محروم شود. 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه در مورد وضعیت مذاکرات وین گفت: در هفته‌های اخیر پیشرفت‌های قابل توجهی بوده است اما می‌خواهم واضح اعلام کنم یک توافق نه قریب الوقوع است و نه قطعی است. 

وی در تداوم ادعاهای آمریکا مدعی شد ما همزمان درحال آماده‌سازی سناریوهای دیگر هستیم،  چه بازگشت متقابل به برجام تحقق یابد و چه این توافق بدست نیاید. 

پرایس همچنین مدعی شد جو بایدن رئیس جمهور آمریکا متعهد شده است که در دولت او ایران به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت و پیروی از این تعهد در دنیای با برجام و بدون آن قاطع است.

منبع: فارس
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها