تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

وزیر خارجه: ایرانیان در هر نقطه عالم مورد حمایت دولت سیزدهم هستند

وزیر امور خارجه در پیامی در آستانه سال ۱۴۰۱ گفت: دولت مردمی و تحولخواه جمهوری اسلامی خود را موظف می‌داند که ایرانیان سرافراز در هر نقطه جهان که باشند مورد حمایت قوی قرار گیرند و خود را موظف می‌دانیم که همه گونه شرایط را برای ارتباط ساده و امن ایرانیان با سرزمین مادری فراهم کنیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در آستانه سال نو شمسی(۱۴۰۱) در پیامی ویدیویی خطاب به ایرانیان مقیم خارج از کشور با قرائت ابیاتی از غزلیات حافظ شیراز «نفس باد صبا مشک فشان خواهد شد، عالم پیر دگرباره جوان خواهد شد، ارغوان جام عقیقی به سمن خواهد داد، چشم نرگس به شقایق نگران خواهد شد»، گفت: فرار رسیدن نوروز ۱۴۰۱ و نو شدن سال و قرن جدید را به همه عزیزان در سراسر جهان تبریک می‌گویم. همزمانی این ایام با ولادت یگانه منجی عالم بشریت را به فال نیک می‌گیریم و برای همه شما عزیزان سلامتی، بهروزی، تندرستی، شادکامی و آرامش را از خدای بزرگ مسئلت دارم.

وی افزود: سال و قرنی سرشار از فرصت‌ها و امیدها آغاز می‌شود. فرصت و امید برای مردم بزرگ ایران، برای همه مردم جهان، ایرانیان تمدن ساز و پرافتخار در هر گوشه جهان با سنت‌های دیرآشنای ملی و اسلامی چون نوروز به هم پیوند خورده و به سرزمین کهن، هویت ایرانی، اسلامی و تمدنی خود افتخار می‌کنند و قلبشان برای سرزمین مادری می‌تپد.

حمایت قوی از ایرانیان خارج از کشور در دولت سیزدهم

وزیر خارجه خاطرنشان کرد: این دلدادگی به آب و خاک و میهن از سوی ایرانیان عزیز در اقصی نقاط عالم یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های ملی همه ماست. حضور موثر و مثال زدنی شما ایرانیان عزیز در عرصه‌های مختلف جهانی در عرصه دانش، صنعت، فناوری، فرهنگ، اقتصاد و هنر و در همه عرصه‌های افتخارآفرین زمینه ساز مشارکت ایران و ایرانی در ساخت جهان امروز و فرداست.

امیرعبداللهیان بیان کرد:دولت مردمی و تحولخواه جمهوری اسلامی خود را موظف می‌داند که ایرانیان سرافراز در هر نقطه جهان که باشند مورد حمایت قوی قرار گیرند و ما خود را موظف می‌دانیم که همه گونه شرایط را برای ارتباط ساده و امن ایرانیان عزیز با سرزمین مادری فراهم کنیم.

نوروز یک گفتمان است که از دل آن صلح نشأت می‌گیرد

به گفته وزیر خارجه، نوروز تنها یک تاریخ در تقویم ما نیست، بلکه یک گفتمان است، گفتمانی که از دل آن صلح نشأت می‌گیرد، صلحی که امروز منطقه و جهان بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز دارد.

رییس دستگاه دیپلماسی در پایان خطاب به هموطنان ایرانی گفت: این سال بر همه شما ایرانیان عزیز و همه هموطنان دوست داشتنی که این سنت دیرینه را به خوبی پاس می‌دارید مبارک باد. سلامتی، بهروزی و تندرستی را برای شما همه ایرانیان عزیز در سراسر جهان آرزو دارم.

حجم ویدیو: 31.90M | مدت زمان ویدیو: 00:03:50
منبع: فارس
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها