تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۱
زلنسکی با درخواست مجدد منطقه پرواز ممنوع:

به زودی ناتو هم هدف قرار خواهد گرفت

رییس جمهور اوکراین با اشاره به حمله روسیه به پایگاه نظامی این کشور در نزدیکی مرز لهستان بار دیگر خواستار برقراری منطقه پرواز ممنوع از طرف ناتو شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در یک پیام ویدئویی با اشاره به حمله موشکی روسیه به یک پایگاه نظامی این کشور در مرز لهستان به ناتو هشدار داد که قلمروی اعضای این سازمان ممکن است به زودی از طرف ارتش روسیه مورد حمله قرار بگیرد.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، در حالی مناطق غربی اوکراین تا کنون از حملات روسیه در امان بود، حمله هوایی شنبه شب و روز یک شنبه به یک پایگاه نظامی این کشور در مرز لهستان نشان داد که روسیه جنگ را به عمق مناطق غربی نیز کشانده است.

اوکراین اعلام کرد که در نتیجه حمله به این پایگاه در شهر لویو 35 نفرکشته و 134 نفر مجروح شده‌اند.

زلنسکی در سخنرانی ویدئویی خود خطاب به مقامات ناتو گفت: اگر آسمان اوکراین را نبندید حمله به قلمروی شما، به قلمروی ناتو و خانه‌های شهروندان ناتو فقط به مساله زمان وابسته است.

وی با این مقدمه بار دیگر خواستار برقراری منطقه پرواز ممنوع بر فراز اوکراین شد.

آمریکا و کشورهای اروپایی درخواست کی‌یف برای اعمال منطقه پرواز ممنوع را رد کرده و آن را عامل تشدید تنشها و احتمال وقوع جنگ همه جانبه میان ناتو و روسیه خوانده‌اند.

رئیس جمهور اوکراین با اشاره به تحریمهای غرب علیه مسکو خواستار اقدامات بیشتر علیه روسیه شد.

زلنسکی پیش از این درباره کمکهای آمریکا به اوکراین و توانایی واشنگتن برای کمک به کی‌یف گفته بود، مطمئنم جوبایدن رئیس جمهور آمریکا کار بیشتری می‌تواند انجام دهد. مطمئنم می‌تواند و دوست دارم باور کنم که او قادر به انجام این است.

وی افزود: سال گذشته من هشدار دادم که اگرتحریمهای پیشگیرانه علیه روسیه وضع نکنید ممکن است به سمت جنگ برویم. و ما درست پیش بینی کردیم.

رئیس جمهور اوکراین روسیه را به حمله به کاروانهای بشردوستانه و جلوگیری از ارسال کمکها به غیرنظامیان متهم کرد. هرچند که وی اعلام کرد که 125 هزار نفر دیگر موفق به تخلیه شهرها شده‌اند.

ولودیمیر زلنسکی با اشاره به مذاکرات میان اوکراین و روسیه نیز گفت: هدف ما این است که در این مبارزه، در این مذاکرات سخت، به نتیجه لازم برای امنیت و آرامش در اوکراین برسیم.

رئیس‌جمهور اوکراین چند روز پیش در مصاحبه با شبکه ای بی سی نیوز در خصوص شروط کرملین مبنی بر این که باید اوکراین پیوستن به ناتو را رها کند، کریمه را به عنوان بخشی از روسیه به رسمیت بشناسید و همچنین استقلال دو منطقه جدایی‌طلب در شرق اوکراین را به رسمیت بشناسد تا عملیات نظامی روسیه در اوکراین متوقف شود، گفته بود: این یک اولتیماتوم دیگر است و ما آماده اولتیماتوم نیستیم، اما راه‌حل‌هایی را برای این سه مورد داریم.

کاری که رئیس‌جمهور پوتین باید انجام بدهد این است حرف زدن را متوقف کند و گفت‌وگو را به جای ماندن در حباب اطلاعاتی بدون اکسیژن آغاز کند. فکر می‌کنم این جایی است که او قرار دارد، او در این حباب است و مشخص نیست چه میزان از اطلاعاتی که می‌گیرد واقع‌بینانه است.

زلنسکی در ادامه سخنرانی خود همچنین بار دیگر خطاب به مردم کشورش گفت که آنها در این جنگ پیروز خواهند شد و از این روزهای سیاه عبور خواهند کرد.

منبع: فارس
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    خنگ خدا، جنگه،دکور هالیوودی درست کردی اونجا خب سه سوت میزنه می ترکونه یارو برات.

دیگر رسانه‌ها