تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

داعش در بیانیه ای مسئولیت حمله تروریستی پاکستان را به عهده گرفت

گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله انتحاری به مسجد شیعیان لحظاتی قبل از شروع نماز جمعه در شهر پیشاور در شمال غرب پاکستان را که دست کم ۵۶ کشته و حدود ۲۰۰ زخمی برجای گذاشت، پذیرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، این حمله مرگبارترین حمله در پاکستان از سال ۲۰۱۸ محسوب می‌شود.

این انفجار در منطقه "کوچا ریسالدار" پیشاور رخ داد و مسجد مذکور را از داخل ویران کرد، در حالی که شیشه‌های شکسته شده در خیابان‌ها پراکنده بود.

به گزارش الجزیره، محمد عاصم خان، سخنگوی بیمارستان لیدی ریدینگ در پیشاور، گفت که تعداد کشته‌شدگان به ۵۶ نفر رسیده است.

در همین راستا آژانس اعماق وابسته به داعش در بیانیه‌ای اعلام کرد که حمله مذکور که مرگبارترین از زمان انفجار ژوئیه ۲۰۱۸ است توسط یکی از عناصر این گروه تروریستی صورت گرفت.

این آژانس گزارش داد که پس از تیراندازی به دو تن از نیروهای پلیس پاکستان که محافظ مسجد بودند، نیروهای داعش به مسجد یورش بردند و یک کمربند انفجاری قوی را منفجر کرد.

پیشاور واقع در ۵۰ کیلومتری مرز با افغانستان از آغاز دهه گذشته هدف حملات بوده است، اما وضعیت امنیتی در سال‌های اخیر بسیار بهبود یافته است.

از سوی دیگر سازمان ملل، ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان، کویت، امارات، مصر و اردن در بیانیه‌های جداگانه انفجار مسجد پیشاور در شمال غربی پاکستان را محکوم کردند.

دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی نیز با تاکید بر حمایت خود از دولت پاکستان در مقابله با تروریسم، این انفجار را به شدیدترین الفاظ محکوم کرد.

محمد الحلبوسی رییس پارلمان عراق نیز این انفجار را محکوم کرد و در توئیتی نوشت: شرم بر جنایتکاران تروریست، دشمنان دین و بشریت.

دفتر آیت الله سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان عراق نیز در بیانیه‌ای از دولت پاکستان خواسته است تا برای حفاظت از آوارگان، به‌ویژه اقلیت‌های مذهبی در برابر ظلم و جنایات گروه‌های تروریستی، تدابیری اتخاذ کند.

الازهر هم حمله تروریستی به مسجد شیعیان پاکستان را "نفرت انگیز" خوانده و به شدت محکوم و تاکید کرد: بمباران مساجد فساد فی الارض و جنگ با خدا و رسول است و نشان می دهد که عاملان آن از کوچکترین ارزش‌های دینداری، رحمت و انسانیت بی بهره هستند.

منبع: ایسنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها