تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

زلنسکی با پیشنهاد علی‌اف و اردوغان درباره مذاکره با روسیه موافقت کرد

رییس‌جمهوری اوکراین گفت: مردم ما آماده دفاع از اوکراین هستند تا سناریوی اشغال را ساقط کنند، ما با تمام توان برای آزادسازی کشور خواهیم جنگید. خبرگزاری رویترز گزارش داد وبسایت رسمی کرملین کاخ ریاست‌جمهوری روسیه مختل شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، ولودیمیر زلنسکی، رییس‌جمهوری اوکراین در فایل تصویری جدیدی گفت، از دوستم رجب طیب اردوغان،‌ رییس‌جمهوری ترکیه به خاطر حمایتش تشکر می‌کنم و ما توافق کردیم کشتی‌های روسیه نباید به دریای سیاه راه یابند.

او ادامه داد: دو رییس‌جمهوری ترکیه و آذربایجان پیشنهاد برگزاری نشست با روسیه را دادند و من موافقت کردم.

افزایش فشارها بر آلمان؛ زلنسکی: شجاعت داشته باشید

به نقل از یورونیوز، فشارها بر دولت آلمان همزمان با ادامه نبرد در خیابان‌های کی‌یف برای موافقت با قطع دسترسی روسیه به سامانه بانکی سوئیفت افزایش یافته است.

در حالی که به نظر می‌رسد همه اعضای اتحادیه اروپا به استثنای آلمان با قطع دسترسی روسیه به سوئیفت موافقت کرده‌اند ولودیمیر زلنسکی از برلین خواست در برابر روسیه «شجاعت» نشان دهد.

این در حالی است که نخست‌وزیر لهستان ساعاتی پیش از «خودخواهی» آلمان در این «لحظه تاریخی» انتقاد کرد.

آلمان که بیش از نیمی از گاز مصرفی خود را از روسیه وارد می‌کند نگران است تا با قطع دسترسی مسکو به سوئیفت نتواند هزینه گاز و ذغال سنگ خود را به مسکو پرداخت کند؛ امری که می‌تواند منجر به قطع واردات گاز و ذغال سنگ از روسیه شود.

زلنسکی خطاب به نخست‌وزیر هند: بیش از ۱۰۰ هزار اشغالگر در کشورم هستند

ولودیمیر زلنسکی به دنبال رای ممتنع هند در جلسه شورای امنیت با نارندرا مودی، نخست‌وزیر این کشور تلفنی گفت‌وگو کرد.

رییس‌جمهوری اوکراین در صفحه توئیتر خود نوشت که در این مکالمه تلفنی خواستار«حمایت سیاسی» دهلی نو از کشورش شده است. وی افزود که خطاب به نخست‌وزیر هند گفته است که «بیش از ۱۰۰ هزار نفر» کشورش را «اشغال» کرده‌اند. 

هند روز جمعه در جلسه شورای امنیت سازمان ملل به همراه امارات عربی متحده و چین به قطعنامه پیشنهادی علیه روسیه رای ممتنع داد. این قطعنامه از سوی روسیه وتو شد. 

از طرف دیگر،‌ رویترز گزارش می‌دهد، سایت رسمی کرملین از کار افتاده است.

منبع: ایسنا
این مطلب برایم مفید است
۲ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها