تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
جانسون:

روسیه توسط لندن از اقتصاد جهانی بیرون خواهد شد

نخست وزیر انگلیس در سخنانی با اعلام تحریم های جدید علیه روسیه اعلام کرد که روسیه را از اقتصاد جهانی بیرون خواهد کرد.

به گزارش  اسپوتنیک، انگلیس فهرستی از تحریم‌های جدید را منتشر کرده است که به دلیل جنگ در اوکراین علیه روسیه اعمال خواهد کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، در فهرست تحریمی انگلیس علیه روسیه، بیش از ۱۰۰ فرد، نهاد و شرکت‌های تابعه مرتبط با روسیه با محدودیت‌های اقتصادی مواجه خواهند شد.

«بوریس جانسون»، نخست وزیر انگلیس در این ارتباط اعلام کرد که انگلیس شرکت هواپیمایی روسیه آئروفلوت، بانک وی تی بی و شرکت دولتی روستک را تحریم خواهد کرد و دارایی‌های آنها در بریتانیا مسدود خواهد شد.

رییس دولت انگلیس همچنین از تحریم‌های گسترده‌تر علیه روسیه خبر داد و گفت: صادرات محصولات با فناوری پیشرفته و با کاربرد دوگانه به روسیه ممنوع می‌شود، همه شرکت‌های بزرگ روسی از تأمین مالی در بازارهای انگلیس منع می‌شوند و محدودیت‌هایی برای آنها اعمال می‌شود و سپرده برای شهروندان روسیه در بانک‌های بریتانیا ممنوع خواهد شد.

جانسون همچنین اضافه کرد که لندن روسیه را از اقتصاد جهانی بیرون می‌کند.

جانسون اظهار داشت که تحریم‌ها علیه بلاروس متحد روسیه نیز اعمال خواهد شد، چون گزارش‌های مربوط به مشارکت بلاروس در عملیات نظامی وجود دارد.

نخست وزیر انگلیس در ادامه گفت که لندن تا کنون تلاشی برای قطع ارتباط روسیه با سیستم بانکی سوئیفت نکرده، هرچند که این اقدام هنوز روی میز است.

منبع: مهر
این مطلب برایم مفید است
۳ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها