تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

گفت و گوی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر امور خارجه بریتانیا

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران گفته است: تسریع در دستیابی به توافق نیازمند اراده جدی طرف های غربی است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه و لیز تراس وزیر امور خارجه انگلیس درباره برخی مسائل مورد اهتمام مشترک تلفنی گفتگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه در خصوص مذاکرات وین و با اشاره به گفتگوهای خود با همتای آلمانی و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مونیخ گفت: در این گفتگوها به پیشرفت های خوبی رسیده ایم و هیئت های مذاکره کننده در وین سخت در تلاش هستند تا به یک توافق خوب دست یابند.

در عین حال تسریع در دستیابی به توافق نیازمند اراده جدی برای اتخاذ تصمیم سیاسی شجاعانه و واقع گرایانه از سوی طرف های غربی برای تضمین و تامین منافع ایران به خصوص رفع عینی تحریم ها برای دستیابی به توافقی پایدار است.

امیرعبداللهیان ابراز امیدواری کرد کشورهای اروپایی حاضر در مذاکرات با نگاهی واقع بینانه نقش سازنده و‌ مطلوب خود را در دستیابی به توافق ایفاء‌ کنند.

در این گفت‌وگو طرفین تاکید کردند که بازپرداخت بدهی های معوق انگلیس به ایران از موضوعات اصلی فی مابین است و ضروری است هر چه زودتر در مسیرمناسب حل و فصل شده و بدهی لندن به تهران تادیه شود.

وزیر امور خارجه انگلیس نیز در این‌گفتگوی تلفنی، ضمن مرور آخرین وضعیت مناسبات دوجانبه و گفتگوها برای حل مشکل بدهی به ایران ، نقطه نظرات لندن را در این خصوص و در مورد مذاکرات وین تشریح‌ کرد.

وزیر امورخارجه انگلیس روابط رو به رشد میان انگلیس و جمهوری اسلامی ایران را تامین کننده منافع دو کشور دانست و افزود:در فرایند مذاکرات دستاوردهای خوبی تاکنون داشته‌ایم، اما مناسب است هر چه سریع‌تر گفتگوها تکمیل و به نتیجه مورد توافق طرفین دست یابیم.

تراس در پایان ابراز امیدواری کرد تا در آینده نزدیک با همکاری مستمر طرفین و بر مبنای اصول بنیادین، موضوعات دوجانبه فی مابین از جمله موضوعات کنسولی مرتبط با زندانیان و همچنین تادیه بدهی های معوقه انگلیس به تهران حل و فصل شوند.

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۳ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها