امیرعبداللهیان؛

تحکیم مناسبات با همسایگان عرب اولویت اساسی در سیاست ایران است

امیرعبداللهیان که به همراه رییس جمهور در دوحه حضور دارد در توییتی با بیان این‌که تحکیم مناسبات با همسایگان به ویژه کشورهای عرب اولویت اساسی در سیاست ایران است، نوشت: دست ما به سمت همسایگان گشوده است.

تحکیم مناسبات با همسایگان عرب اولویت اساسی در سیاست ایران است

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که آیت الله سید ابراهیم رییسی را در سفر به دوحه همراهی می‌کند، امروز (سه شنبه) در توئیتی درباره این سفر نوشت: دکتر رییسی میهمان دولت قطر است و از سوی امیر ‌قطر مورد استقبال گرم قرار گرفت.روابط ایران و قطر در بخش دولتی و مردمی ریشه دار است و بر مبنای منافع مشترک تنظیم شده است.

وی افزود: تحکیم مناسبات با همسایگان به ویژه کشورهای عرب اولویت اساسی در سیاست ایران است.

وزیر خارجه خاطرنشان کرد:دست ما به سمت همسایگان گشوده است.

توییت امیرعبداللهیان

سید ابراهیم رییسی رییس جمهور کشورمان دیروز دوشنبه در رأس هیأتی و در پاسخ به دعوت امیر قطر به دوحه سفر کرد و امروز هم قرار است در نشست اوپک گازی شرکت کند. حسین امیرعبداللهیان نیز چندی پیش نیز در سفری به منطقه به دوحه رفت و با امیر و وزیر خارجه قطر دیدار و گفت‌وگو کرد. 

در همین خصوص نیز سعید خطیب‌زاده دیروز (دوشنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره سفر غیرعلنی وزیر خارجه قطر به تهران و این‌که در سفر آیت‌الله رییسی به دوحه درباره مذاکرات وین گفت‌وگو خواهد شد نیز گفت: با دوستان و همسایگان درباره موضوعات مختلف صحبت می‌کنیم.  روشن است گفت‌وگوهای هسته‌ای در وین مخاطبان آن ۱+۴ و شرکای ما در پرونده مذاکرات وین، ۱+۴ هستند و آمریکا تلاش می‌کند که بلیت بازگشت به اتاق برجام را از طریق این گفت‌وگوها به دست بیاورد.

وی ادامه داد: با دوستانمان در خصوص وین در حوزه مشورت آنچه اتفاق می‌افتد، صحبت می‌کنیم، ولی بیش از آن انجام نمی‌شود. چون مذاکرات وین مربوط به حوزه دیگری است و همانطور که درباره منطقه و ارتباط با دوستان در منطقه هیچ وقت اجازه ندادیم کشورهای فرامنطقه‌ای ورود و مداخله کنند، البته با آنها هم درباره تحولات منطقه صحبت کرده و نکاتی را گفتیم و مشورت‌هایی دادیم و تبادل تجربیاتی کردیم.سفر آقای دکتر رییسی به دوحه به دعوت امیر قطر به عنوان سفر رسمی دوجانبه انجام می‌شود و پیش از اجلاس اوپک گازی انجام می‌شود و تلاش شده بود این‌ها به یک فضای مشترک برسند.

منبع: فارس
ارسال نظر

آخرین خبر ها