تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
روسیه؛

ناتو از پذیرش اوکراین خودداری کند

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که برای کاهش تنش بر سر اوکراین، کشورهای عضو ناتو باید از پذیرش کی‌یف در این سازمان خودداری کنن

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که برای کاهش تنش بر سر اوکراین، کشورهای عضو ناتو باید از پذیرش کی‌یف در این سازمان خودداری کنند.

 به گزارش اسپوتنیک،  «الکسی پولیشچوک» مدیر بخش دوم کشورهای مستقل مشترک المنافع روسیه اظهار داشت که برای کاهش تنش در اطراف اوکراین، کشورهای ناتو باید از پذیرش کی‌یف در صفوف خود خودداری کنند و طرف اوکراینی باید به وضعیت غیرمتعهد بی‌طرف بازگردد.

پولیشچوک تصریح کرد: «در نهایت، ناتو باید از پذیرش اوکراین در صفوف خود امتناع کند. به نوبه خود، کی‌یف باید به وضعیت بی‌طرف و غیر بلوکی که در اعلامیه ۱۹۹۰ درباره حاکمیت دولتی اوکراین تصریح شده است، بازگردد. نیاز به اجرای این اظهارنامه‌ها در سال ۱۹۹۱ در قانون اعلامیه استقلال اوکراین ثبت شده است و قانون اساسی فعلی کشور در سال ۱۹۹۶ حاوی مقرراتی است که در هنگام تصویب آن، شورای عالی اوکراین توسط قانون مذکور هدایت می‌شود».

وی افزود: «معتقدیم که این موضوع به طور کامل منافع اوکراین و شهروندانش را تأمین و به تقویت امنیت و ثبات منطقه و اروپا کمک می‌کند».

منبع: ایلنا
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها