تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

سناتور آمریکایی: خروج از برجام، ایران را قوی‌تر و خطرناک‌تر کرد

عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت، خروج واشنگتن از برجام باعث قوی‌تر شدن ایران شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، نماینده ایالت کنتیکت در مجلس سنای آمریکا خروج این کشور از توافق برجام را «فاجعه‌بار» خواند و به سیاست «کارزار فشار حداکثری» دولت دونالد ترامپ در قبال ایران تاخت.

«کریس مورفی» سناتور آمریکایی و عضو کمیته روابط خارجی مجلس سنای این کشور در پیامی توییتری و طعنه آمیز درباره اقدام دونالد ترامپ در خروج یکجانبه دولت این کشور از توافق هسته‌ای برجام به شدت انتقاد کرد.

این سناتور دموکرات آمریکایی نوشت: «تنها نکته مثبت سیاست فاجعه‌بار "فشار حداکثری" ترامپ علیه ایران این بود که قطعا ثابت کرد تحریم‌های یکجانبه اوضاع را بدتر می‌کند، نه بهتر».

این قانونگذار ارشد کنگره آمریکا با تاختن به اقدام دولت دونالد ترامپ در خروج غیرقانونی واشنگتن از توافق هسته‌ای برجام تصریح کرد: «بعد از اینکه ما از توافق خارج شدیم، ایران قوی‌تر و رفتار آنها خطرناک‌تر شد».

اظهارنظر کریس مورفی سناتور ایالت کنتیکت درباره سیاست شکست خورده دولت جمهوری‌خواه دونالد ترامپ در خروج از برجام و اعمال سیاست کارزار فشار حداکثری علیه ایران در شرایطی ایراد شده که تحرکات دولت دموکرات جو بایدن در قبال مذاکرات وین ادامه دارد.

در ادامه این تحرکات دولت بایدن، شامگاه جمعه (به وقت واشنگتن) یک مقام آمریکایی از بازگرداندن معافیت تحریمی برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران خبر داد. به گفته وی، مذاکرات فنی که با این معافیت‌ها تسهیل می‌شود در هفته‌های پایانی گفت‌وگوها در وین ضروری است.

بر اساس گزارش‌ها، با صدور این معافیت تحریمی، شرکت‌های چینی، روسی و اروپایی که با برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران همکاری داشتند می‌توانند بدون نگرانی از تحریم‌های آمریکا، به این همکاری بپردازند.

دولت «دونالد ترامپ» رییس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا ضمن خروج یکجانبه از توافق هسته‌ای برجام در راستای سیاست موسوم به فشار حداکثری، معافیت تحریمی برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران را لغو کرده بود.

منبع: فارس
این مطلب برایم مفید است
۲ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها