تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

کیهان: طول میز به خاطر شیوع کرونا در روسیه بلند بود

سفر آقای رییسی به مسکو پس از چند بار دعوت رییس‌جمهور روسیه انجام شد و برخلاف ادعای غربگرایان، توأم با احترام کامل بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از روزنامه کیهان،  رییسی در فرودگاه مورد استقبال وزیر انرژی روسیه قرار گفت و همراه با پخش سرود ملی و سان دیدن از یگان رسمی تشریفات بوده. در کاخ کرملین هم پوتین در انتظار ورود آقای رییسی بود و حال آن که در مورد مشابه، اردوغان رییس‌جمهور ترکیه چند دقیقه پشت در معطل شده. درباره طول میز هم که به عنوان بهانه حاشیه‌سازی برجسته شده، ‌موضوع به شیوع کرونا در روسیه و مرگ روزانه 700 نفر در این کشور - که حاکی از شدت شیوع کروناست- برمی‌گردد. ضمناً در حالی که میهمان‌های پوتین، چند روز قبل از ملاقات، در قرنطینه قرار می‌گیرند، چنین ملاحظه و محدودیتی در سفر آقای رییسی در کار نبود.

اما از حواشی عمداً ساخته و پرداخته شده توسط پادوهای رسانه‌ای غرب که بگذریم،‌ اصل سفر از نگاه محافل معتبر غربی، بسیار حائز اهمیت و راهبردی بود. چنان که روزنامه نیویورک تایمز، تیتر اصلی خود را بر «دیدار رییسی و پوتین، نمایش اتحاد در برابر آمریکا» اختصاص داد و دیگران هم از شکست فشار حداکثری و ایجاد اتحادهای قدرتمند جدید در شرق جهان سخن گفتند (اگرچه روزنامه غربگرای شرق ترجیح داد این اعترافات و نگرانی‌ها را نبیند و منعکس نکند.)

نکته مهمی که در این زمینه باید یادآور شود، عدم اشاره به ادعاهای برخی رسانه‌های فارسی‌زبان غربگرا مبنی بر بی‌احترامی روسیه به ایران در این سفر است. به بیان دیگر رسانه‌های معتبر غربی برای حفظ اعتبار و پرستیژ خود حاضر نشدند اراجیف پادوهای رسانه‌ای ناتوی فرهنگی و اطلاعاتی در ایران (یا رسانه‌های زردی مثل سعودی اینترنشنال و بی‌بی‌سی فارسی و...) را منتشر کنند و حال آن که اگر آن ادعاها سرسوزنی واقعیت داشت، حتماً توسط رسانه‌های مهم و معتبر آمریکایی و اروپایی، بزرگ‌نمایی می‌شد.

منبع: روزنامه کیهان
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها