تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۱

اولین حضور رسانه ای وزیر کشور افغانستان با چهره محو شده

وزیر کشور افغانستان اعلام کرد که پافشاری جهان برای عدم به رسمیت شناختن طالبان و بلوکه پول‌های افغانستان مجازات دسته جمعی مردم کشور است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا،  سایت شبکه الجزیره نوشت: سراج الدین حقانی، وزیر کشور دولت موقت افغانستان و رهبر شبکه حقانی در اولین حضور رسانه‌ای خود از واشنگتن خواست تا به تعهدات خود همانطور که در توافق دوحه توافق شده بود، عمل کند.

حقانی در مصاحبه‌ای که نخواست چهره‌اش نشان داده شود، اعلام کرد که تحریم‌های اعمال شده علیه افغانستان، باعث سختی و رنج بسیار مردمانش گشته است.

او در جریان این مصاحبه، از دستگیری ده‌ها داعشی و اعضای سرویس‌های امنیتی در دولت گذشته که در جنایات خشونت آمیز و تروریسم دست داشتند، خبر داد.

وی تاکید کرد که هر کس مرتکب جنایت شود، حتی اگر ادعای وابستگی به طالبان داشته باشد، محاکمه خواهد شد.

وزیر کشور افغانستان اتهامات مربوط به رهبری حقانی را رد کرد و گفت که هدف آن ایجاد تفرقه بوده است که محقق نخواهد شد.

واشنگتن شبکه حقانی را که توسط جلال الدین حقانی( پدر سراج الدین حقانی) تاسیس شده بود را در لیست خطرناک‌ترین گروهای "تروریستی" جهان قرار داده است.

آمریکا سراج الدین حقانی را به دست داشتن در حمله‌ای که در ژانویه ۲۰۰۸ به یک مهمانخانه (هتل سرینا) در کابل پایتخت افغانستان رخ داد و منجر به کشته شدن ۶ نفر از جمله یک آمریکایی شد، متهم کرده و او را در لیست افراد تحت تعقیب سرویس‌های امنیتی خود قرار داده است.

واشنگتن بیش از ۵ میلیون دلار به عنوان جایزه برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری وی شود، در نظر گرفته است.

منبع: ایسنا
این مطلب برایم مفید است
۷ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    فکر کنم که در دنیای امروزی از افغانستان بدبخت تر ملتی نباشه حتی بدبخت تر از فلاکت زده ترین کشور افریقایی.

دیگر رسانه‌ها