واشنگتن: اولویت همچنان بازگشت به توافق هسته‌ای است

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه جمعه گفت که اولویت واشنگتن همچنان از سرگیری مذاکرات برای بازگشت به توافق هسته‌ای می‌باشد.

واشنگتن: اولویت همچنان بازگشت به توافق هسته‌ای است

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه جمعه گفت که اولویت این کشور همچنان از سرگیری مذاکرات سازنده برای بازگشت به توافق هسته‌ای است. 

وی که در یک کنفرانس خبری صحبت می‌کرد، مدعی شد که هنوز زود است که بدانیم آیا ایران با رویکردی سازنده به مذاکرات بازگشته است.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که پس از روی کار آمدن «جو بایدن» وی مدعی شد که قصد دارد به برجام باز گردد. در حالی که حدود 11 ماه از آغاز به کار دولت بایدن می‌گذرد اما آمریکا همچنان سیاست فشار حداکثری را در پیش گرفته و راضی به لغو تحریم‌هایی که در دوران ترامپ علیه ایران اعمال شده، نیست.

در دوران دولت سابق ایران، شش دور مذاکره میان ایران و گروه 1+4 برگزار شد که به دلیل اصرار آمریکایی‌ها برای عدم لغو تمامی تحریم‌ها، این مذاکرات به سرانجام نرسید.

دور هفتم مذاکرات در دولت جدید ایران (دولت سیزدهم) دوشنبه هشتم آذر ماه با برگزاری نشست افتتاحیه کمیسیون مشترک برجام آغاز و در نهایت چهارشنبه شب دهم آذر ماه هیأت ایرانی دو سند به طرف مقابل ارائه کرد شامل رفع تحریم‌ها و موضوعات هسته‌ای. در پی درخواست طرف اروپایی برای مشورت با پایتخت‌ها تنفسی در این مذاکرات ایجاد و دوباره روز (پنجشنبه) ۱۸ آذر ماه با برگزاری نشست افتتاحیه کمیسیون مشترک برجام این مذاکرات از سر گرفته شد که در هفته گذشته در وین در جریان بود.

این مذاکرات امروز،‌ جمعه برای انجام رایزنی گروه‌های مذاکره کننده با پایتخت‌های خود به طور موقت متوقف شده و طی روزهای آتی دوباره از سرگرفته خواهد شد.

منبع: فارس
ارسال نظر

آخرین خبر ها