کد خبر 584347

ایران تمام تعهدات خود در چارچوب پادمانی را انجام داده است

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: ایران به دنبال صنعت هسته‌ای صلح آمیز بوده و تمام تعهدات خود در چارچوب پادمانی را انجام داده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در شبکه خبر گفت: قدرت‌های جهانی بخشی از صنعت هسته‌ای صلح آمیز ایران را سیاسی کرده اند، اما ایران بدنبال صنعت هسته‌ای صلح آمیز بوده و تمام تعهدات خود در چارچوب پادمانی را انجام داده است.

وی ادامه داد: سازمان‌های بین المللی تحت نفوذ قدرت‌های بزرگ هستند و رفتار نامناسب آژانس با ایران واقعیتی است که در این مورد بار‌ها تذکر داده ایم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی معتقد است که باید برای احقاق حقوق ایران تلاش کنیم و از مخدوش کردن چهره کشورمان جلوگیری کنیم که در گفت‌وگوی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تهران با وزیر امور خارجه به همه این نکات تاکید شد.

وی می‌گوید که ایران خواسته‌هایی داشت که در مذاکره با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مطرح شد و پیشرفت‌های خوبی در مذاکرات داشتیم، اما با توجه به کمبود وقت نتوانستیم همه مسایل را به انتها برسانیم و جمع بندی نهایی داشته باشیم.

رافایل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روزهای گذشته پس از چهارمین سفر خود به تهران در بازگشت به وین گفته بود که مذاکرات با مقام‌های ایرانی سازنده، صحیح و حرفه‌ای بود، اما ما نتوانستیم به توافق برسیم. ما باید به توافق برسیم و امیدوارم مذاکرات با مقام‌های ایران ادامه داشته باشد. من تلاش‌ها برای رسیدن به تفاهم را متوقف و رها نخواهم کرد و این بسیار حایز اهمیت است.

کمالوندی تاکید دارد که تمام تولیدات هسته‌ای ایران در چهار چوب قانون است و عده‌ای درصدد متهم کردن ایران هستند که رسانه‌های داخلی برای خنثی کردن توطیه آن‌ها باید هوشیار باشند.

ارسال نظر