کد خبر 582313

بازگشت بایدن به کاخ سفید

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رییس جمهوری آمریکا پس از انجام معاینات پزشکی انجام وظایف خود را به عنوان رییس جمهوری آمریکا از سرگرفته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سخنگوی کاخ سفید روز جمعه به وقت محلی در بیانیه ای افزود که بایدن  انجام وظایف خود را از سر گرفت اما در بیمارستان "والتر رید" باقی خواهد ماند تا معاینه پزشکی عادی او تکمیل شود.

سخنگوی کاخ سفید روز جمعه با اعلام خبر مراجعه بایدن رییس جمهوری آمریکا به بیمارستان برای انجام معاینات پزشکی در آستانه ۷۹ سالگی وی، گفت که اختیارات بایدن بطور موقت به خانم کامالا هریس معاون رییس جمهوری واگذار خواهد شد.

بایدن قرار بود مورد کولونوسکوپی قرار گیرد. دلیل انجام این عمل اعلام نشده اما طی انجام کولونوسکوپی، مورد بیهوشی قرار گرفته و به همین دلیل اداره امور کشور بطور موقت به معاونش کامالا هریس واگذار شد.

رسانه های آمریکایی مدتها است مطالبی درباره وضعیت جسمانی رییس جمهوری کهنسال این کشور می نویسند و در موارد زیادی سلامتی جسمی وی را مورد تردید قرار داده اند.

بیمارستان والتر رید همان بیمارستانی است که دونالد ترامپ رییس‌جمهور سابق آمریکا بعد از ابتلا به ویروس کرونا، به این مرکز درمانی رفت و در آن مداوا شد.

ارسال نظر