کد خبر 581783

گفت و گوی ایران و روسیه در مورد مذاکرات وین

سرپرست نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل در وین روز چهارشنبه با سفیر روسیه پیرامون مذاکرات پیش‌ رو درباره ازسرگیری اجرای برجام و سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی به تهران گفت‌وگو کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، خبر این دیدار را میخائیل اولیانوف سفیر و نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین اعلام کرد. وی در توئیتی نوشت: امروز با محمدرضا غائبی کاردار ایران نزد سازمان های بین‌المللی مستقر در وین دیدار کردم.

وی افزود که دو طرف درباره رویدادهای مهم پیش رو شامل سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران، نشست شورای حکام آژانس و از سرگیری مذاکرات وین بحث و تبادل نظر کردند.

غائبی پس از پایان ماموریت کاظم غریب آبادی،  سرپرستی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران را تا تعیین سفیر جدید برعهده دارد. وی پیشتر اعلام کرد که رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دوشنبه آینده در راستای همکارهای فنی بین ایران و آژانس به تهران سفر خواهد کرد. وی به خبرنگاران گفت که هدف از این سفر انجام گفت‌وگو در خصوص بررسی وضعیت همکارهای دو طرف می‌باشد.

بر اساس برنامه اعلام شده گروسی قرار است با رییس سازمان انرژی اتمی و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کند. این دیدار در آستانه نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و نشست حساس کمیسیون مشترک برجام برگزار می‌شود.

ارسال نظر