کد خبر 579412
معاون سیاسی وزیر امور خارجه:

فرانسه خواهان ایفای نقش جدی‌ تر در مذاکرات برجام است

علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بعد از دیدار با مقام ارشد وزارت خارجه فرانسه در پاریس گفت، فرانسه خواهان ایفای نقشی جدی‌تر در مذاکرات برجام است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  فارس، معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بعد از دیدار با مدیرکل سیاسی وزارت خارجه فرانسه، خواستار ایفای نقش مستقل‌تر پاریس در مذاکرات برجامی شد.

 علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در اولین مقصد سفرش به چند کشور اروپایی در پاریس حضور دارد، سه‌شنبه(دیروز) با «فیلیپ ارورا» مدیرکل سیاسی وزارت خارجه فرانسه در محل این وزارتخانه دیدار کرد و به گفت‌وگو نشست.

طبق برنامه، باقری شب گذشته از پاریس راهی برلین شده و قرار است بعد از آن به انگلیس سفر کند. 

معاون سیاسی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با روزنامه فرانسوی فیگارو درباره نقش پاریس در مذاکرات برجام صحبت کرد.

طبق این گزارش، باقری در توضیح دیدارش با مدیرکل سیاسی وزارت خارجه فرانسه گفت: «اگرچه رویکردهای روسیه یا چین به موضع ما نزدیک‌تر است اما از لحظه دیدار امروزم (با ارورا) تصور می‌کنم که فرانسه می‌خواهد نقش جدی‌تری در این مذاکرات ایفا کند».

معاون سیاسی حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران افزود: «اگر فرانسه از این پس موضع مستقل‌تری نشان دهد، موقعیت خود را به عنوان یک کشور مذاکره کننده تقویت خواهد کرد».

سفر اروپایی معاون امیرعبداللهیان در شرایطی انجام شده که مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ قرار است هشتم آذر ماه در وین برگزار شود.

باقری پیش از این به بروکسل سفر و با «انریکه مورا» هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام دیدار و از آن جا به مسکو رفت و با «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه ملاقات کرد. وی همچنین هفته گذشته با همتای چینی تلفنی گفت‌وگو کرده بود.

ارسال نظر