کد خبر 579401

روسیه: تحریم بلاروس غیرمنطقی است

نماینده روسیه در سازمان ملل قصد غرب برای تحریم بلاروس به دلیل بحران پناهجویان را غیرمنطقی توصیف کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل شامگاه سه‌شنبه گفت که تهدید غرب درباره اعمال تحریم علیه بلاروس به دلیل بحران مهاجران غیرمنطقی است.

وی که در جریان نشست شورای امنیت سازمان ملل صحبت می‌کرد، افزود: «زمانی که اتفاق مشابهی در دیگر مرزهای اتحادیه اروپا روی داد و مهاجران از کشورهای دیگر به سوی اتحادیه اروپا روانه بودند، صحبتهای شما کاملا متفاوت بود».

این مقام روس اضافه کرد: «الان شما به تحریم تهدید می‌کنید. چه کسی را؟ چرا؟ چون نمیخواهید از پناهجویانی که به دنبال رسیدن به اتحادیه اروپا هستند استقبال کنید؟ دلیلی ندارد مسئولیت را دائما بر عهده طرف بی گناه بگذارید».

وی گفت: «پناهجویان در مرزهای بلاروس با لهستان و لیتوانی در تلاش برای رسیدن به اتحادیه اروپا هستند و قصدی برای باقی ماندن در بلاروس ندارند».

نبنیزیا پرسید: «چه کسی در حال ایجاد بحران است در حالی که اقدام به گذاشتن سیم خاردار و انتقال نظامیان به مرز می‌کند».

طی روزهای اخیر هزاران پناهجو در مرز بلاروس با لهستان مستقر شده و مقام‌های لهستانی با قرار دادن سیم خاردار و استقرار ارتش در مرز، مانع از ورود مهاجران به اتحادیه اروپا می‌شوند.

این در حالی است که شرایط در مرز بلاروس با لهستان بسیار بغرنج بوده و پناهجویان در سرمای شدید با کمبود موادغذایی و آب مواجه هستند.

ارسال نظر