کد خبر 578920
در گفت و گوی وزرای خارجه ایران و انگلیس مطرح شد؛

امیرعبداللهیان: بدهی انگلستان حق مردم ایران است

وزیر امور خارجه در گفتگوی تلفنی با وزیر امور خارجه انگلیس بر بازپرداخت بدهی قدیمی تصریح و بر لزوم اقدام فوری لندن جهت بازپرداخت هرچه سریع‌تر این بدهی تأکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان به صورت تلفنی با «لیز تراس» وزیر امور خارجه انگلیس گفتگو کرد.

در این گفتگوی تلفنی، امیرعبداللهیان و «لیز تراس» در خصوص مسائل دوجانبه، گفتگوهای وین و برخی موضوعات منطقه‌ای به بحث و تبادل نظر پرداختند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این مکالمه تلفنی، یادآور شد که بخش اعظم توافقات تجاری میان دو کشور پس از برجام اجرایی نشده‌اند و ارتقای حجم تجارت و تسهیل مراودات مالی میان دو کشور نیازمند افزایش تحرک و اقدامات لندن است.

امیرعبداللهیان همچنین با یادآوری بدهی قدیمی انگلستان به ایران، بازپرداخت این بدهی را حق ملت ایران خوانده و بر لزوم اقدام فوری لندن جهت بازپرداخت هرچه سریع‌تر این بدهی تأکید کرد.

 

ارسال نظر

  • هامون
    ۰ ۰

    اگه عرضه داری برو از عراقی هایی که ۸ سال کوبیدند و کشتند و ویران کردند،غرامت قانونی و تصویب شده رو بگیر بعد اگه مرد هستی و هارت و پورت نمی کنی برو از انگلیس این پیر کلک بازی غرامت ما رو بگیر.