کد خبر 578695

تکذیب کناره گیری پوتین از ریاست جمهوری

پس از انتشار شایعاتی از ابتلای پوتین به پارکینسون و قصد وی برای کناره گیری از ریاست جمهوری روسیه تا سال آتی میلادی سخنگوی کرملین ادعای نشریه انگلیسی درباره مشکلات سلامتی رئیس جمهور روسیه و برنامه وی برای استعفا را رد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه نیویورک پست، والری سولوی، محقق علوم سیاسی مسکو گفت، آلینا کابایووا، دوست دختر ۳۷ ساله ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه و دو دوختر پوتین او را به ترک سمتش ترغیب می‌کنند.

وی افزود: اینجا بحث خانواده ای است که بر پوتین نفوذ زیادی دارد. او قصد دارد تا در ژانویه سال آتی میلادی کناره گیری خود را اعلام کند.

این محقق علوم ساسی همچنین گفت، شاید پوتین از پارکینسون رنج می‌برد چون اخیرا نشانه هایی از این بیماری در وی مشاهده شده است.

بر اساس فیلم‌های بررسی شده توسط یک ناظر، به نظر می‌رسد پوتین هنگام ایستادن مرتبا پا به پا می شود و یا هنگام نگه داشتن یه فنجان انگشت هایش منقبض می شوند.

گمانه زنی درباره کناره گیری پوتین در حالی مطرح شده که قانونگذاران روس در حال بررسی قانونی هستند که از سوی وی مطرح شده که شامل مصونیت دائمی از پیگرد کیفری برای روسای جمهوری سابق می‌شود.

اما سخنگوی کرملین ادعای نشریه انگلیسی درباره مشکلات سلامتی رییس جمهور روسیه و برنامه وی برای استعفا را رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین مطلب منتشر شده در روزنامه انگلیسی سان را با این ادعا که ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه به دلیل مشکلات سلامتی قصد دارد استعفا دهد را تکذیب کرد. پسکوف اطمینان داد که پوتین اصلا چنین برنامه ای ندارد و همچنین مشکلات سلامتی نیز ندارد.

پسکوف در گفتگو با خبرنگاران هنگامی که از وی خواسته شد درباره ادعای رسانه های غربی مبنی بر اینکه رییس جمهور روسیه به دلیل بیماری یا درخواست خانواده استعفا می دهد، اظهار نظر کند، افزود: "می دانید، درباره این ادعا چیز زیادی برای اظهار نظر وجود ندارد و کاملا بی معنی و مزخرف است. رییس جمهور حال خوبی دارد ... وضعیت سلامتی او عالی است."

پسکوف به سوال خبرنگار درباره اینکه آیا رییس جمهور روسیه قصد استعفا دارد گفت: "خیر"

سخنگوی کرملین افزود: برنامه کاری رییس جمهور "تحت تأثیر خطرات اپیدمیولوژیک قرار دارد و اقدامات لازم برای اطمینان از ایمنی و سلامتی رییس جمهور در حال انجام است."

ارسال نظر