کد خبر 577141

توییت ظریف در رابطه با اظهار نظر ترامپ

وزیر خارجه پیشین کشورمان در توییتی به صحبت‌های اخیر دونالد ترامپ واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه پیشین کشورمان روز سه‌شنبه در توییتی با انتشار لینک خبری از میدل ایست مانتیور با تیتر "ترامپ می‌گوید اسرائیل به معنای واقعی کلمه مالک کنگره بود" نوشت: هنوزم هست.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری پیشین آمریکا در گفت‌وگوی رادیویی با آری هافمن، مجری و تهیه‌کننده محافظه‌کار اذعان کرد که اسرائیل تا تقریبا یک دهه گذشته، "به معنای واقعی کلمه، صاحب کنگره آمریکا بود اما امروز اوضاع تقریبا برعکس شده است."

ترامپ اظهار داشت: این بزرگترین تغییری بود که من در کنگره دیدم، کنگره متعلق به اسرائیل بود؛ شما این را درک می‌کنید؛ ۱۰ سال پیش، ۱۵ سال پیش کنگره متعلق به اسرائیل بود و (اسرائیل در کنگره) خیلی قدرتمند بود، اما امروز تقریبا برعکس است.

وی با اشاره به چند تن از نمایندگان کنگره آمریکا از جمله الکساندریا اوکاسیو- کورتز و ایلهان عمر، گفت "این‌ها کسانی هستند که از اسرائیل متنفرند. آنها به شدت و تعصبی (از اسرائیل) متنفرند؛ آنها کنگره را کنترل می‌کنند و اسرائیل دیگر قدرتی در کنگره ندارد. می‌خواهم بگویم که این شگفت‌انگیز است. من هرگز چنین تغییری را ندیده بودم."

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    آمریکا سال ها هست دست اسرائیل است