کد خبر 575150

فرانسه: ایران همکاری کامل با آژانس را از سر بگیرد

​ طبق بیانیه دفتر ریاست جمهوری فرانسه، ماکرون بر ضرورت پایان بخشیدن به آنچه که «فعالیت‌های ناقض برجام از سوی ایران» خوانده شده، تاکید کرد.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا،  دفتر ریاست جمهوری فرانسه در بیانیه‌ای از گفت‌وگوی امانوئل مکرون، رییس جمهوری این کشور با همتای چینی خود درباره موضوع‌های مختلف از جمله ایران خبر داد.

طبق بیانیه دفتر ریاست جمهوری فرانسه، ماکرون بر ضرورت پایان بخشیدن به آنچه که «فعالیت‌های ناقض برجام از سوی ایران» خوانده شده، تاکید کرد. ماکرون همچنین گفت که ایران باید همکاری کامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی را از سر بگیرد.

آنچه رییس جمهور فرانسه از آن به عنوان تخطی ایران از توافق هسته‌ای یاد کرده است، در واقع فاصله گرفتن تدریجی کشورمان در چند گام تعیین شده از تعهدات داوطلبانه‌اش در توافق است که در نتیجه متحمل شدن تحریم‌های دولت آمریکا پس از خروج یک‌جانبه از برجام و بدعهدی دولت‌های اروپایی از جمله فرانسه در عمل به تعهداتشان نسبت به عادی‌سازی روابط اقتصادی با ایران در راستای کاهش تاثیر تحریم‌ها، انجام شد.

مقامات ایران گفته‌اند این اقدامات بازگشت‌پذیرند و به محض اجرایی شدن کامل توافق هسته‌ای از سوی تمامی اعضای آن، به حالت قبل بازگردانده خواهند شد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    ایران: فرانسه ودوکشور اروپایی دیگرتعهدات برجامی خودرا بطور کامل از سر بگیرند !!!!!!!!!!!!!!