کد خبر 558563

از سوی یک شرکت قطری؛

اولین هواپیما در فرودگاه کابل پس از کنترل طالبان، فرود آمد

نخستین هواپیما پس از کنترل فرودگاه بین‌المللی کابل توسط طالبان از سوی یک شرکت قطری درافغانستان بر زمین نشست.

به گزارش آناتولی، امروز چهارشنبه به نقل از یک مقام قطری که نخواست نامش فاش شود که یک فروند هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی قطر در کابل به زمین نشست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، این اولین هوایپمایی است که پس از کنترل فرودگاه بین‌المللی کابل توسط طالبان در آن فرود آمده است.

به گفته این مقام قطری، هواپیمای مذکور حامل کادر فنی بوده و به منظور بررسی های لازم برای ازسرگیری فعالیت های فرودگاه به افغانستان آمده است.

وی با بیان اینکه این گروه بنا به درخواست طالبان با هدف انجام مذاکرات به کابل سفر کرده است، گفت: مذاکرات درباره مدیریت و امنیت فرودگاه کابل ادامه دارد.

این در حالیستکه وزیر خارجه قطر پیشتر طی سخنانی در واکنش به تحولات اخیر افغانستان تاکید کرد که بایستی تمامی طرف‌های بین المللی درگیر پرونده این کشور تلاش خود را برای حفاظت از حقوق شهروندان غیرنظامی افغان به کار گیرند.

وزیر خارجه قطر افزود: اکنون افغانستان در شرایط سختی به سر می‌برد. طالبان هم باید تمام تلاش خود را برای مبارزه با گروه‌های تروریستی بکار گیرد. قطر می‌کوشد که به طالبان توضیح دهد که امنیت فرودگاه چیزی بیشتر و فراتر از امن بودن اطراف آن است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر