کد خبر 555946

در گسترده‌ترین حملات از زمان جنگ ۱۱ روزه؛

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شهر غزه را بمباران کردند

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی نیمه شب سه شنبه مناطق مختلفی در شمال، جنوب و شرق شهر نوار غزه را بمباران کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز سه شنبه در بیانیه‌ای که در حساب توییتری خود منتشر کرد، اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور پایگاه "قادسیه" متعلق به گردان‌های قسام در غرب خان یونس (جنوب)، شرق محله زیتون در جنوب و تونلی در شهر جبالیا (شمال) را علاوه بر یک سکوی پرتاب موشک در شرق غزه مورد حمله قرار دادند.

وی افزود که این حملات در پاسخ به پرتاب بالن‌های آتش زا به سمت شهرک‌های مجاور غزه صورت گرفت.

خبرنگار آناتولی در غزه نیز به نقل از شاهدان عینی و منابع امنیتی گزارش داد که جنگنده‌های اسرائیلی به چهار منطقه از جمله دو منطقه در خان یونس (جنوب) ، زمین‌های کشاورزی در محله زیتون در شرق شهر غزه و مکانی در شهر جبالیا  در شمال غزه حمله کردند.

همچنین ارتش رژیم صهیونیستی در اطراف پایگاه صوفا در شرق رفح اقدام به شلیک منور کرد.

وزارت بهداشت فلسطین هیچ گونه مجروحیتی اعلام نکرده است.

اوایل روز دوشنبه ، سازمان آتش نشانی اسرائیل از آتش سوزی در شهرک‌های غلاف غزه به دلیل "بالن های آتش زا" خبر داد و افزود تیم‌های آتش نشانی و امداد و نجات ، از جمله واحدهای داوطلب و تیم های ارتش در حال تلاش برای اطفای حریق هستند.

منابع عبری زبان اعلام کردند که حملات دیشب به غزه، گسترده‌ترین حمله به این منطقه از زمان توقف جنگ ۱۱ روزه بوده است.

در مقابل منابع محلی در نوار غزه از شلیک ضدهوایی مقاومت فلسطین به سمت جنگنده‌های اسرائیلی در شرق غزه خبر دادند.

این منابع اعلام کردند پدافند هوایی مقاومت فلسطین با جنگنده‌های متجاوز اسرائیلی در آسمان مناطق مختلف نوار غزه مقابله کرد.

رسانه‌های عبری نیز اعلام کردند که گلوله‌های ضدهوایی حماس که به سمت جنگنده‌های اسرائیلی شلیک شده بود، به چندین ساختمان در سدیروت اصابت کرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر