کد خبر 555546

درخواست لندن برای برگزاری نشست سران گروه هفت

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه اعلام کرد که خواستار تشکیل نشست سران گروه هفت برای بررسی بحران افغانستان در سه شنبه آینده شده است.

به گزارش رویترز؛ جانسون در پیامی توئیتری همچنین از جامعه بین المللی خواستار یافتن راه هایی برای پیشگیری از اوج گیری بحران در افغانستان شد و افزود: همکاری جامعه بین المللی برای تضمین تخلیه ایمن شهروندان، جلوگیری از بروز بحران انسانی و حمایت از افغان ها برای نگهداری از دستاوردهای ۲۰ سال گذشته، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، با افزایش خشم جهانی ناشی از تصمیم به خروج بی سر و سامان نیروهای انگلیسی از افغانستان، نشست رهبران گروه هفت برای هفته جاری با شتاب زدگی برنامه ریزی شده است.  

به نوشته روزنامه گاردین، ارتش انگلیس بامداد یکشنبه اعلام کرد که هفت غیرنظامی افغان در هرج و مرج اطراف فرودگاه بین المللی کابل جان باخته اند.  

سران جهان هشدار دادند که افغانستان با فاجعه مطلق شامل گرسنگی گسترده، بی خانمانی و فروپاشی اقتصادی روبه روست، مگر آنکه در زمینه اقدامات بشردوستانه فوری درپی خروج نیروهای آمریکایی از این کشور توافق شود.  

«الکسی پوشکوف» سیاستمدار و سناتور مشهور روسیه گفت: اروپا هزینه شکست و ناکامی آمریکا در افغانستان را خواهد پرداخت.  

پوشکوف رییس کمیسیون امور سیاستگذاری اطلاعاتی شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) در مورد هزینه ای که اروپا باید بپردازد، با اشاره به اظهارات "اورسولا فون درلاین" رییس کمیسیون اروپا نوشت: بخش اصلی بیش از سه میلیون نفری که افغانستان را ترک کرده اند، راهی کشورهای اروپایی خواهند شد.  

بیشتر بخوانید
ارسال نظر