کد خبر 549186

سخنگوی وزارت امور خارجه مطرح کرد؛

نگرانی ایران از تداوم درگیری ها بین نیروهای مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان

سعید خطیب زاده از تداوم درگیری های مرزی بین نیروهای مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان ابراز نگرانی کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) با ابراز نگرانی از تداوم درگیری های مرزی بین نیروهای مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان، ضمن ابراز تاسف از کشته و زخمی شدن افرادی از دو کشور، بر خویشتنداری طرفین و لزوم حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات مرزی دو کشور تاکید کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تأکید بر لزوم عبور دو کشور از تنش ها و درگیری ها و ضرورت احترام همه طرف ها به مرزهای شناخته شده بین المللی، بر ضرورت دستیابی هر چه سریع تر به صلح پایدار در منطقه قفقاز جنوبی تأکید و آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای هرگونه مساعدت به منظور برقراری صلح پایدار در منطقه اعلام کرد.

گفتنی است، وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد که ارتش جمهوری آذربایجان امروز (پنجشنبه) به سمت مواضع ارمنستان در مرز مشترک دو کشور در استان «گغارکونیک» آتش گشوده است و یک نظامی ارتش ارمنستان را زخمی کرده‌اند. (اینجا بخوانید)

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز اخیرا در پی درگیری‌های مرزی پراکنده بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، دو طرف را به خویشتنداری دعوت کرده بود.

محمدجواد ظریف و وزیر امور خارجه اخیرا با همتای آذربایجانی خود تلفنی گفت و گو کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر