کد خبر 536018

رییس کمیسیون اروپا خبر داد؛

توافق رهبران گروه۷ بر سر اشتراک اطلاعات و همکاری در جرایم سایبری

رییس کمیسیون اروپا امروز یکشنبه گفت، رهبران کشورهای گروه هفت برای افزایش همکاری خودشان و اشتراک اطلاعات در مسائل جرایم سایبری توافق کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، اورزولا فون درلاین، رییس کمیسیون اروپا در پیامی توییتری نوشت: ما به یک واکنش مشترک قوی برای جرایم سایبری، به ویژه باج‌افزارها نیاز داریم. ما توافق کردیم که اشتراک اطلاعات را افزایش دهیم و در تحقیقات پلیس و اقدامات دیپلماتیک نزدیک‌تر هماهنگ شویم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، رییس کمیسیون اروپا تاکید کرد که اروپا "هر روز در حال مبارزه با اطلاعات غلط است" و تلاشها برای مقابله با "مداخله خارجی" دوچندان خواهد شد.

قرار است مساله امنیت سایبری جزو موضوعات مهم مورد بحث میان رهبران جهان در نشست دوشنبه ناتو باشد که در بروکسل برگزار میشود. طی هفته‌های اخیر موج حملات باج‌افزارها جهان را فرا گرفته است. از همه مهمتر، "خط لوله کلونیال" در ایالات متحده پس از حمله در ماه مه به مدت پنج روز تعطیل شد.

نشست گروه هفت که از جمعه در انگلیس آغاز شد، عصر امروز یکشنبه به پایان میرسد. سران دولتها ساعت ۱۳ به وقت گرینویچ یک اعلامیه مشترک منتشر میکنند و انتظار میرود بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در همان زمان یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر