کد خبر 530889

از سوی مقامات آمریکا؛

زمان و مکان دیدار پوتین و بایدن اعلام شد

یک رسانه آمریکایی به نقل از مقامات این کشور، زمان و مکان دیدار بایدن و پوتین را رسانه‌ای کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، شبکه سی‌ان‌ان روز سه شنبه به نقل از دو مقام عالی رتبه آمریکایی اعلام کرد که جو بایدن، رییس‌جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه ۱۵ و ۱۶ ژوئن (۲۵ و ۲۶ خرداد ماه) در سوئیس دیدار می‌کنند.

بر اساس این گزارش، رؤسای جمهور روسیه و آمریکا قرار است در شهر ژنو با یکدیگر دیدار کنند.

این در حالیست که کاخ سفید نیز در بیانیه ای اعلام کرد که «جو بایدن» رییس‌جمهور آمریکا و «ولادیمیر پوتین» همتای روسیه ای وی ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد) در ژنو با یکدیگر دیدار می‌کنند.

سخنگوی کاخ کرملین پیشتر و در جریان نشست خبری خود گفت که کاخ کرملین به زودی بیانیه‌ای در خصوص دیدار میان رؤسای جمهور روسیه و آمریکا صادر خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، «دیمیتری پسکوف» در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص جزئیات دیدار احتمالی پوتین و بایدن و دستور کار این نشست گفت: اکنون، من هیچ گونه اظهار نظری نمی‌توانم در خصوص این موضوع داشته باشم. ما در آینده نزدیک بیانیه‌ای رسمی در این خصوص منتشر خواهیم کرد.

لازم به ذکر است رسانه‌های روسیه، گفتگوی دیروز میان «نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت روسیه و «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا را قدم بزرگی در راستای فراهم آوردن مقدمات دیدار رؤسای جمهور دو طرف عنوان کرده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر