کد خبر 525897

در پایان اجلاس لندن مطرح شد؛

برجام بهترین راه تضمین ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران

وزرای امور خارجه کشورهای عضو گروه ۷ در بیانیه‌ پایانی اجلاس لندن اعلام کردند که احیا و اجرای کامل برجام می‌تواند راه را برای پرداختن به برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران هموار کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، وزرای امور خارجه کشورهای عضو گروه 7 چهارشنبه شب طی بیانیه‌ پایانی اجلاس لندن ضمن اعلام حمایت از تداوم گفتگوهای احیای برجام در وین، احیا و اجرای کامل برجام را هموارکننده راه برای پرداختن به برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران عنوان کردند.

وزرای امور خارجه کشورهای عضو گروه 7 در بخشی از بیانیه پایانی اجلاس لندن، در خصوص برجام و موضوعات مربوط به ایران اظهار داشتند: «ما از گفتگوهای جدی مابین اعضای برجام و همچنین گفتگوهای جداگانه با آمریکا به‌منظور پایبندی متقابل ایالات متحده و ایران به برجام استقبال می‌کنیم. برجام همچنان بهترین راه برای تضمین ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران محسوب می‌شود.»

آنها درباره اقدامات هسته‌ای ایران در ماه‌های اخیر که در پاسخ به کوتاهی طرف‌های غربی در اجرای تعهدات برجامی خود صورت گرفته است، اعلام کردند: «اجتناب ورزیدن ایران از هرگونه اقدام تحریک‌آمیز دیگر امری حیاتی است. اقدامات اخیر ایران تحولاتی بسیار جدی بوده و مسئله‌ای عمیقاً نگران‌کننده است.»

در ادامه بیانیه وزرای خارجه کشورهای عضو گروه 7 تأکید شده است: «احیا و اجرای کامل برجام می‌تواند راه را برای پرداختن به نگرانی‌های منطقه‌ای و امنیتی هموار کند. ما از ایران می‌خواهیم همه فعالیت‌های موشکی در تضاد با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد را متوقف کند، از اقدامات بی‌ثبات‌کننده بپرهیزد و نقش سازنده‌ای در تقویت صلح و ثبات در منطقه ایفا کند.»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    این متنی است که خودتان منتشر کردید: ما از گفتگوهای جدی ماین اعضای برجام و همچنین گفتگوهای جداگانه با آمریکا به‌منظور پایبندی متقابل ایالات متحده و ایران به برجام استقبال می‌کنیم. برجام همچنان بهترین راه برای تضمین ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران محسوب می‌شود.

    این یعنی مخالفت با احیاء برجام؟