کد خبر 517059

سیاستمدار آمریکایی؛

آمریکا در همه عرصه‌ها با ایران مقابله می‌کند

سفیر آمریکا در لبنان مدعی شد که دولت بایدن در تمامی عرصه‌ها با ایران مقابله خواهد کرد و این امر محدود به موضوع هسته‌ای نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دورتی شیا» سفیر آمریکا در لبنان امروز (پنجشنبه) در مصاحبه‌ای گفت دولت «جو بایدن» خواستار مقابله با ایران در کل منطقه از جمله در لبنان است.

او به روزنامه نداء الوطن لبنان گفت که طبق سند راهبردی منتشر شده در ماه مارس، اقدام و همکاری با شرکاء و همپیمانان در راستای حل و فصل دیپلماتیک موضوع هسته‌ای ایران، امر مهمی است و طبق همین سند مقابله با ایران باید به دیگر مسائل نیز سرایت کند و دولت بایدن صرفا روی برنامه هسته‌ای ایران تمرکز ندارد.

دورتی شیا در پاسخ به این سؤال که آیا در صورت حل و فصل پرونده هسته‌ای ایران، موضع آمریکا در قبال جنبش حزب‌الله نیز تغییر می‌کند، گفت که موضع آمریکا در قبال حزب‌الله تغییر نمی‌کند.

سفیر آمریکا در بیروت افزود: «برخی در لبنان نگران این هستند که دولت بایدن تمرکز خود را فقط بر روی پرونده هسته‌ای بگذارد. اما سند راهبردی به همان میزان که به اهداف بلندپروازانه ایران می‌پردازد به اقدامات بی ثبات کننده ایران در منطقه نیز اهمیت می‌دهد».

او در بخش دیگری از سخنان خود به مسأله تحریم‌ها علیه برخی شخصیت‌های لبنانی اشاره کرد و گفت که تحریم‌ها ابزاری قابل اعتمادی در سیاست خارجه و امنیت ملی آمریکاست و مدعی شد که واشنگتن با اجرای این تحریم‌ها در پی هدف گرفتن سازمان‌های تروریستی و حامیان آن‌هاست و بسیاری از مردم لبنان نیز از این تحریم‌ها استقبال می‌کنند!

دورتی شیا در خصوص تشکیل دولت در لبنان بار دیگر با دخالت در امور این کشور گفت که هر دولتی ابتدا باید «اصلاحات اقتصادی» را در پیش بگیرد. او پیش از این نیز گفته بود که حزب‌الله لبنان حق مشارکت در دولت را ندارد و  آمریکا نمی‌تواند قبول کند که حزب‌الله در دولتی که قرار است تشکیل شود، مشارکت کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • محمد
    ۰ ۰

    این خانم مثل اینکه خواب تشریف داشته بابا آمریکا 42سال هست برا کشور ایران ومردمش فشار وارد می کند ومثل گرگ به جان مردم بدبخت افتاده آمریکا یک ابرقدرت پوشالی بیش نیست فقط در دنیا اگر کشوری جلو زور وتکبر او وایسد دشمن است وباید نابود شود مرگ بر تمام زورگویان عالم وامریکا