کد خبر 515580

احتمال برگزاری انتخابات پنجم در سرزمین‌های اشغالی؛

نتانیاهو برای تشکیل کابینه از دیگر احزاب کمک خواست

نخست وزیر رژیم صهیونیستی نسبت به احتمال برگزاری انتخابات پنجم در سرزمین‌های اشغالی هشدار داد.

به گزارش جروزالم پست، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با یادآوری خطر برگزاری انتخابات پنجم در اراضی اشغالی، خواستار ائتلاف دیگر احزاب سیاسی با وی برای تشکیل کابینه شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ بنیامین نتانیاهو، که حزب متبوعش تنها ۵۴ کرسی را در انتخابات پارلمانی از آن خود کرده، روز چهارشنبه با اعلام پیروزی در انتخابات کنست، هشدار داد اگر او موفق به تشکیل کابینه نشود، احتمال برگزاری انتخابات پنجم در اراضی اشغالی محتمل است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد ما نمی‌توانیم اجازه دهیم کار به انتخابات پنجم کشیده شود، من دستم را به سمت همه همکارانم که با من موافق هستند دراز می‌کنم. من کسی را که با این اصول موافق باشد رد نمی‌کنم.

نظرسنجی‌های پای صندوق‌های رای نشان می‌دهد بنیامین نتانیاهو، رهبر حزب لیکود و احزاب همپیمانش ۵۴ کرسی، احزاب مخالف نتانیاهو ۵۹ کرسی و حزب یامینا ۷ کرسی را به خود اختصاص داده اند. این بدان معناست که بار دیگر هیچ یک از احزاب رژیم صهیونیستی موفق به پیروزی و کسب بیش از ۵۰ درصد کرسی‌های پارلمان نشده اند.

کابینه به اصطلاح ائتلافی رژیم صهیونیستی از همان ابتدای شکل گیری اختلاف و شکاف‌های عمیق میان طرفین خود را بروز داد. نتانیاهو و گانتس اندکی پس از تشکیل کابینه ائتلافی اختلافات خود را علنی کردند. این دو مدتهاست که بر سر موضوعات مختلف همدیگر را هدف انتقاد قرار می‌دهند.

کابینه ائتلافی احزاب لیکود و آبی و سفید که پس از مدت‌ها کش و قوس سیاسی در اراضی اشغالی شکل گرفت و انتظار می‌رفت پایان بخش بن بست سیاسی در این منطقه باشد، خود سرآغاز بحران‌های سیاسی بیشتری شده است.

اوج شکاف در کابینه ائتلافی رژیم صهیونیستی با عدم توافق بر سر بودجه خود را نشان داد و در پی آن و با انحلال پارلمان، روند انتخابات جدید به صورت خودکار در دستور کار رژیم صهیونیستی قرار گرفت و ساکنان اراضی اشغالی امروز بار دیگر به پای صندوق‌های رای می‌روند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر