کد خبر 514779

در واکنش به اقدام پیونگ یانگ؛

مالزی دیپلمات‌های کره شمالی را اخراج کرد

وزارت خارجه مالزی با محکوم کردن تصمیم پیونگ‌یانگ به قطع روابط دیپلماتیک با این کشور این اقدام را "غیردوستانه و مخرب" خواند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا،‌ در بیانیه وزارت خارجه مالزی آمده است که مالزی در پاسخ به این اقدام، سفارت خود در پیونگ یانگ را تعطیل می کند و به تمامی دیپلمات‌ها و کارمندان کره شمالی دستور داد ظرف ۴۸ ساعت کوالالامپور را ترک کنند.

در این بیانیه آمده است: مالزی این تصمیم را محکوم کرده و آن را غیردوستانه و غیرسازنده دانسته که مغایر با روح احترام دوجانبه و حسن همجواری در جامعه بین‌المللی است.

این کشور تاکید کرده است: مالزی حق خود بر پاسخگویی به این تصمیم جمهوری دموکراتیک خلق کره را برای حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی خود و در جهت منافع ملی‌اش محفوظ می‌داند.

مالزی یکی از چند کشور معدودی است که متحد کره شمالی محسوب می‌شود.

کره‌شمالی امروز (جمعه) خاتمه روابط دیپلماتیک با مالزی را بر سر تصمیم آن برای مجاز دانستن استرداد یک مظنون کره‌شمالی به ایالات متحده اعلام کرد.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مجتبی
    ۰ ۰

    من با سلاح های هسته ای،شیمیایی یا بهتره بگم با سلاح های کشتار جمعی مخالفم،داشتن این نوع سلاح ها کار کشورهایی هست که بسیار بزدل و ترسو هستند که ادعای شجاعت و قدرتمند بودن میکنند