کد خبر 514067

توسط پهپادهای یمنی؛

پایگاه ملک خالد سعودی بمباران شد

سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن گفت که پایگاه هوایی «ملک خالد» عربستان سعودی هدف حملات پهپادهای یمنی قرار گرفته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس،  «یحیی سریع» سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن از بمباران پایگاه هوایی «ملک خالد» عربستان سعودی خبر داد.

شبکه خبری المسیره به نقل از سریع گزارش داد که این پایگاه واقع در «خمیس مشیط» در جنوب عربستان سعودی، هدف قرار گرفته است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تأکید کرد، این حملات بامداد امروز با  پهپادهای «قاصف K2» صورت گرفته است.

وی تصریح کرد که این حمله در چارچوب پاسخ به افزایش حملات ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی و محاصره کامل یمن است.

نیروهای یمنی بارها عمق خاک عربستان سعودی را با پهپادها و موشکهای خود بمباران کرده‌اند. یکی از مهمترین پهپادهایی که در این عملیاتها مورد استفاده قرار می‌گیرد، قاصف است.

 ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در اوایل سال ۲۰۱۹، از پهپاد قاصف k2 با انجام یک ماموریت تهاجمی ویژه علیه نشست شماری از مقامات برجسته مزدوران سعودی – اماراتی - آمریکایی در پایگاه هوایی العند در استان لحج رونمایی کردند.

از مهمترین قابلیت‌های این پهپاد این است که می‌تواند  با حمل مقادیر زیادی مواد منفجره، در ارتفاع ده متری بالای هدف منفجر شود و ترکش‌های زیادی را پخش کند. منابع نظامی یمن می‌گویند که قطر دایره انتشار ترکش‌ها، ۸۰ متر طول و ۳۰ متر عرض دارد.

یحیی سریع در زمان رونمایی این پهپاد گفته بود: «ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به انبار بزرگی از پهپادهای قاصف K2 مجهز است و موشک‌های بالستیک مدرنی در اختیار دارد که در صورت تداوم تجاوز به یمن، از آن رونمایی خواهد کرد. رادارها نمی‌توانند این پهپاد را رهگیری کنند و ما این توانایی را داریم که هر روز یک پهپاد تولید کنیم».

بیشتر بخوانید
ارسال نظر