کد خبر 512652

ادعایی بی اساس علیه ایران؛

دولت سعودی بار دیگر ایران را متهم کرد

شورای وزیران سعودی بار دیگر در نشست هفتگی خود ادعاهای بی اساسی علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان(واس) نشست هفتگی شورای وزیران سعودی به ریاست سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا؛ دولت سعودی با تاکید بر بیانیه کمیته چهارجانبه عربی علیه ایران، راه های مقابله با آنچه دخالت ایران در امور داخلی کشورهای عربی خواندند را بررسی کردند.

کابینه عربستان در این نشست ایران را به دخالت در امور داخلی کشورهای عربی و مسئولان ایرانی را به اظهارات تحریک آمیز علیه کشورهای عربی متهم کرد.

وزیران سعودی همچنین‌ از جامعه بین المللی خواستند که ایران را به خاطر آنچه ''رفتارهای تهدیدآمیز'' خوانده شده پاسخگو کنند.

 کمیته چهارجانبه عربی ضد ایرانی متشکل از عربستان، امارات، بحرین و مصر اخیرا ادعاهای بی اساسی علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به "بیانیه پایانی اجلاس وزرای اتحادیه عرب و کمیته جعلی چهار جانبه که با داستان سرایی به طرح اتهامات و ادعاهای بی پایه و اساس علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخته  است" تاکید کرد: جای تاسف است که برخی کشورهای عربی به جای پرداختن به معضلات اصلی که جهان عرب دامنگیر آن است، از جمله باز کردن پای رژیم اشغالگر و تنش آفرین صهیونیستی به منطقه و کوتاهی نسبت به آرمان فلسطین، ادامه جنگ ظالمانه علیه مردم عرب یمن و ایجاد فجیع ترین بحران انسانی عصر حاضر و حمایت های چندین ساله از تروریسم و گروه های تروریستی، درصدد هستند با ساختن دشمنی موهوم اذهان عمومی را از اقدامات شرورانه و مخرب خود منحرف کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با مردود شمردن کلیه اتهامات وارده خاطر نشان کرد:  کشورهایی که تجاوز ویرانگر آنها در طول شش سال علاوه بر ویرانی زیرساخت های اولیه زندگی در کشور یمن، موجب گرسنگی، بیماری، آوارگی و فقر میلیون ها انسان شده است و دستانشان به خون مردم بیگناه آغشته است، با اتهامات بی اساس درصدد هستند مسئولیت جنایت ها را از خود سلب کنند.

خطیب زاده در ادامه اظهار داشت: تکرار ادعای بی حاصل درخصوص جزایر سه گانه ایرانی هیچگونه تاثیری بر واقعیت های تاریخی، جغرافیایی و تاریخی موجود نداشته و نخواهد داشت و این جزایر بخش لاینفک سرزمین ایران می باشند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال همسایگان مبنی بر رعایت حسن همجواری، احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشورها، ابراز امیدواری کرد اتحادیه عرب و برخی کشورهای منطقه به جای بیانیه های بی محتوا و تحریک آمیزی که نتیجه ای جز  استمرار روند مخرب کنونی ندارد، رویکرد خود را به سمت گفتگو و همکاری های منطقه ای سوق دهند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر