کد خبر 506056

در راستای شبیه سازی نبرد با کره شمالی؛

کره جنوبی و آمریکا رزمایش مشترک برگزار می کنند

رسانه‌ها از آغاز مجدد رزمایش مشترک نظامی میان آمریکا و کره جنوبی با هدف شبیه‌سازی نبرد محتمل با پیونگ یانگ خبر دادند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، ایالات متحده و کره جنوبی در حال گفتگو و بررسی برنامه‌هایی برای اجرای رزمایش‌های نظامی مشترک در سال ۲۰۲۱ پس از سه سال وقفه هستند.

روزنامه هرالد چاپ کره جنوبی با اعلام این خبر به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که رزمایش‌های نظامی که پیش از این به طور سالانه برگزار می‌شد، این بار قرار است در اواسط ماه مارس و به مدت ۹ روز برگزار شود.

این روزنامه کره‌ای در ادامه ادعاهای خود افزود که واشنگتن و سئول مانند رزمایش‌های جنگی و سابق خود، عملیات نظامی علیه نیروهای کره شمالی را شبیه سازی خواهند کرد.

گفته می‌شود که این دو کشور در حال بحث و گفتگو پیرامون جزئیات این رزمایش- از قبیل گستره، چارچوب زمانی و همچنین سناریوهای احتمالی آن- هستند.

وب‌گاه شبکه خبری «راشاتودی» روسیه نیز به نقل از رسانه‌های کره جنوبی نوشت که آمریکا و کره جنوبی در حالی قصد از سرگیری رزمایش مشترک را دارند که این تمرین‌های نظامی به دلیل مذاکرات «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا با کره شمالی و بیماری کرونا به حالت تعلیق درآمده بود.

گفتنی است، کره شمالی بارها از برگزاری چنین رزمایش‌هایی که به گفته مقامات پیونگ یانگ ماهیتی تهاجمی دارد، به شدت انتقاد کرده است. اما در مقابل، هم مقامات آمریکا و هم کره جنوبی مدعی شده‌اند که این رزمایش‌ها ماهیتی صرفاً دفاعی دارند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر