کد خبر 505734

بن‌سلمان و صرف ۱.۱۸ میلیارد دلار برای خوشگذرانی

«محمد بن سلمان»، ولی‌عهد و وزیر دفاع عربستان سعودی بیش از یک میلیارد دلار برای خوش‌گذرانی خود حیف و میل کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وب‌سایت «آفریکا ریپورت» در گزارشی به ریخت و پاش‌های بن سلمان پرداخت و نوشت که او از زمانی که قدرت را درعربستان به دست گرفته، ۱.۱۸ میلیارد دلار برای برگزاری جشن‌ها، کشتی‌ تفریحی و زنان مدل بین‌ سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ هزینه کرده است.

در این گزارش آمده است که با پادشاه شدن سلمان بن عبد‌العزیز پسر او دسترسی نامحدودی به گنجیه‌ها و اموال سعودی پیدا کرد و برای تخریب چهره پسرعمویش «محمد بن نایف»، ولی‌عهد برکنار شده از قدرت و جنگ یمن هزینه‌های زیادی کرده است.

بر اساس این گزارش، ولی‌عهد سعودی اوایل به قدرت رسیدن خود هنگامی که هوای ریاض گرم بود تصمیم می‌گیرد برای فرار از این گرما، پنهانی راهی شهرهای اروپایی مانند پاریس و ... شود و نهایتاَ در جزایر مالدیو اقامت می‌گزیند. 

او در این سفرها معمولا تنها نبوده و گروه‌های کوچکی از دوستان او را به عنوان میهمان همراهی می‌کرده‌اند. تعداد همراهان ولی‌عهد سعودی ده‌ها نفر ذکر شده و گفته می‌شود او در این سفرها هزینه زیادی صرف تهیه مشروبات و غذا کرده است.

بر اساس این گزارش، ولی‌عهد سعودی طی این مدت اقدام به برگزاری میهمانی‌های شبانه با حضور خواننده‌های معروف کرده است.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که رسانه‌های سعودی در داخل و خارج تلاش دارند او را به عنوان فردی معرفی کنند که برخلاف اسلاف و هم‌قطارهای خود، تک همسر است و تمایل چندانی برای خوش‌گذرانی ندارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر