کد خبر 504351

درخواست آمریکا برای توقف حملات انصارالله به عربستان

وزارت خارجه آمریکا به دنبال توقف حمایت واشنگتن از ائتلاف عربی در جنگ داخلی یمن در بیانیه ای از انصارالله خواست تا حملات به عربستان را متوقف کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: درحالیکه جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا گام هایی را برای پایان جنگ در یمن برداشته و عربستان مذاکرات حل و فصل را تایید کرده، واشنگتن عمیقا نگران تداوم حملات حوثی ها است.

طبق بیانیه وزارت خارجه آمریکا، واشنگتن از انصار الله یمن می خواهد تا سریعا حملات به مناطق غیرنظامی عربستان و هرگونه حمله نظامی جدید در داخل یمن را متوقف کند.

آمریکا که همواره با حمایت از ائتلاف عربی همواره باعث بی ثباتی در یمن بوده، اکنون از انصارالله خواستار خودداری از اقدامات بی ثبات کننده و تعهد به تلاش های مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل برای دستیابی به صلح شده است.   

عربستان با تشکیل ائتلافی از چند کشور عربی و با همراهی آمریکا و رژیم صهیونیستی از فروردین سال ۹۴ کشور فقیر و اسلامی یمن را مورد حمله نظامی از زمین، دریا و هوا قرار داد. این تجاوز نظامی تاکنون هیچ دستاوری برای ریاض نداشته و تنها به ویرانی کشور یمن و کشته شدن هزاران غیر نظامی در این کشور منجر شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

عناوین بیشتر