کد خبر 501641

نماینده ایران در سازمان ملل:

پنجره بایدن برای بازگشت به برجام در حال بسته شدن است

تخت روانچی اعلام کرد که دولت بایدن برای بازگشت به برجام باید سریعا اقدام کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مجید تخت روانچی، نماینده ایران در سازمان ملل روز پنج‌شنبه در اظهارنظر اختصاصی به یو اس ای تودی به ادعای نقض برجام از سوی وزیر امور خارجه آمریکا و موضع دولت جدید این کشور درباره بازگشت به برجام واکنش نشان داد و گفت: طرفی که باید مسیرش را تغییر دهد آمریکا است و نه ایران.

روانچی همچنین عنوان کرد که دولت بایدن باید "سریعا اقدام کند" چراکه "پنجره" ضرب‌الاجل ایران به واشنگتن برای برداشتن تحریم‌های اقتصادی "در حال بسته شدن" می‌باشد.

بلینکن اخیرا در نشست خبری خود اظهار کرد: بایدن بسیار شفاف است. اگر ایران به تعهدات خود ذیل توافقنامه هسته‌ای عمل کند، آمریکا نیز برمی‌گردد.

او ادامه داد: اگر ایران به برجام برگردد و پایبند باشد، ما یک تیم تخصصی برای گفت‌وگو درباره بازگشت به این توافق تشکیل می‌دهیم. آن زمان همراه با متحدان خود از برجام به عنوان سکویی برای حل موضوعات دیگر استفاده خواهیم کرد. اما تا آن زمان فاصله زیادی وجود دارد

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مهدی
    ۰ ۰

    واقعا خجالت داره آمریکا تا خرخره سر ما کلاه گذاشته بعد آقای تخت روانچی میگه دولت عجله کنه واسه بازگشت به برجام من سواد ندارم ولی اینقدر هم به اندازه دولتمردان بیسواد و بی تدبیر نیستم،،اونی که باید خسارت پرداخت کنه آمرکاس نه ایران واقعا دیگه یه عده تون حال بهم زن شدید