کد خبر 501146

براساس نتایج یک بررسی جدید؛

چین و آمریکا ۲برابر آمار رسمی همکاری اقتصادی داشته‌اند

یک مطالعه جدید نشان داد که سرمایه‌گذاری بین چین و آمریکا علی‌رغم افزایش تنش‌های بین این دو کشور، دو برابر آن چیزی است که داده‌های رسمی نشان می‌دهند.

به گزارش راشاتودی، یک مطالعه جدید نشان داد که سرمایه‌گذاری بین چین و آمریکا علی‌رغم افزایش تنش‌های بین این دو کشور، دو برابر آن چیزی است که داده‌های رسمی نشان می‌دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر؛ این تحقیق که توسط یک مؤسسه تحقیقاتی در نیویورک به نام گروه رادیوم انجام شده و در وب‌سایت کمیته ملی روابط آمریکا-چین منتشر شده است نشان می‌دهد حدود دو سوم کل جریان سرمایه‌گذاری بین این دو کشور توسط سرمایه‌گذاران چینی کنترل می‌شود.

تا پایان ۲۰۲۰ سرمایه‌گذاران چینی ۷۰۰ میلیارد دلار از سهام آمریکا و ۱.۴ تریلیون دلار از اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا را در اختیار دارند. این ۴۰ درصد از آن‌چه داده‌های رسمی آمریکا نشان می‌دهد بیشتر است.

در طرف دیگر، سرمایه‌گذاران آمریکایی ۱.۱ تریلیون دلار از سهام چینی و ۱۰۰ میلیارد دلار از اوراق قرضه چینی را در اختیار دارند. گروه رادیوم اشاره می‌کند که این مقادیر حدود ۵ برابر مقادیری است که در داده‌های رسمی اعلام شده است.

محققان انجام‌دهنده این تحقیق معتقدند علت این تفاوت ساختار پیچیده و چند لایه‌ای است که اغلب برای سرمایه‌گذاری‌های فرامرزی به کار گرفته می‌شود.

این ساختار پیچیده کار را برای مؤسسه‌های گردآورنده آمار در شناسایی مالکان سرمایه‌گذاری و کشورهای صادرکننده این دارایی‌ها دشوار می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر