کد خبر 497681

هشدار مقامات امنیتی آمریکا درباره ترور نمایندگان کنگره

پلیس کنگره آمریکا درباره برنامه‌ریزی برای تظاهرات و احتمال ترور نمایندگان هشدار داده است.

به گزارش وبگاه هافینگتون پست، پلیس کنگره به نمایندگان دموکرات این نهاد آمریکایی هشدار داده که احتمال دارد در رزو‌های آینده هواداران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی این کشور، در سه نوبت تظاهراتی ترتیب دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، این برنامه‌ها شامل «محاصره ساختمان کنگره، ممانعت از ورود دموکرات‌ها به صحن اصلی و ترور تعدادی از نمایندگان دموکرات و جمهوری خواه» عنوان شده است.

نیروهای پلیس  کنگره در تماسی محرمانه این موضوع را با نمایندگان دموکرات در میان گذاشته‌اند.

پلیس اولین تظاهرات احتمالی را «بزرگترین اعتراض مسلحانه تاریخ آمریکا» پیش‌بینی کرده است.

تظاهرات دوم با هدف ادای احترام به زنی که در جریان خشونت کنگره کشته شد، انجام خواهد گرفت.

تظاهرات سوم که سه عضو پلیس بیشترین نگرانی را برای آن دانستند، طرحی است که معترضان در آن «کاخ سفید، ساختمان کنگره و دادگاه عالی آمریکا» را محاصره خواهند کرد تا از ورورد دموکرات‌ها به این نهاد‌ها جلوگیری کنند. گفته می‌شود «ترور نمایندگان دموکرات» با هدف در دست گرفتن قدرت از سوی جمهور‌خواهان، در این طرح پیش‌بینی می‌شود.

پیشتر گزارشگر شبکه ای‌بی‌سی نیوز نیز در پیامی توییتری اعلام کرد: «اف‌بی‌آی از احتمال برگزاری اعتراضات مسلحانه در تمامی ساختمان‌های کنگره در ۵۰ ایالت آمریکا پیش از مراسم تحلیف جو بایدن خبر داده است.»

همچنین گارد ملی آمریکا هم اعلام کرد که ۱۵ هزار نیرو برای تامین امنیت مراسم روز تحلیف «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا، در نظر گرفته است.

هزاران نفر از طرفداران ترامپ روز چهارشنبه هفته گذشته به منظور جلوگیری از تأیید نتایج انتخابات ریاست جمهوری از سوی کنگره، با خشونت به ساختمان کنگره آمریکا حمله کردند.

اما ترامپ روز گذشته سکوت خود در این باره را شکسته و گفت معتقد است هدایت این حمله از سوی «گروه آنتیفا» بوده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر