کد خبر 497396

بایدن: ترامپ نباید دیگر در قدرت باقی بماند

رئیس جمهور منتخب آمریکا بر لزوم کناره گیری «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی ایالات متحده از قدرت سخن گفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، رئیس جمهور منتخب آمریکا بر لزوم کناره گیری هرچه سریع‌تر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی ایالات متحده تاکید کرد.

به گزارش منابع خبری، «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا دوشنبه شب به وقت تهران گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی این کشور نباید  دیگر در کاخ سفید حضور داشته باشد.

وی در زمینه اولین اقدام پس از به دست گرفت قدرت از  به جریان انداختن کمکهای مالی به خانواده‌های آسیب دیده از کرونا سخن گفت.

بایدن وضعیت شیوع  کرونا در آمریکا را وخیم اعلام کرد و گفت، اوضاع در حال وخیم تر شدن است.

جو بایدن درباره آخرین وضعیت حمله کنندگان به کنگره آمریکا در هفته گذشته گفت: «فکر می‌کنم محبوس نگه داشتن  این فتنه گران بسیار مهم است. آنها باید پاسخگوی اعمالشان باشند.»

روزنامه «نیویورک تایمز» بامداد شنبه خبر داده بود که ترامپ به دستیارانش گفته قصد دارد در روزهای واپسین ریاست جمهوری،‌ فرمان عفو خود را صادر کند.  هنوز مشخص نیست با توجه به تحولات روز چهارشنبه و حمله طرفداران رئیس جمهور به کنگره، آیا ترامپ باز هم قصد دارد این موضوع را مطرح کند یا خیر.

تاکنون هیچکدام از رؤسای جمهور آمریکا فرمان عفو خود را صادر نکرده بنابراین مشروعیت این اقدام در نظام قضایی آمریکا تا کنون سنجیده نشده است و کارشناسان امور حقوقی درباره این موضوع که آیا سیستم قضایی آمریکا این بخشش را برسمیت خواهد شناخت اختلاف دارند، اما همه کارشناسان بر این موضوع اتفاق نظر دارند که اقدام رئیس جمهور در بخشش خود، سابقه جدید خطرناکی را برای ریاست جمهوری ایجاد خواهد کرد تا وی خود را فراتر از قانون دانسته و خود را از تحت محاسبه قرار گرفتن برای هر جنایتی که در دوران فعالیت خود داشته مصون بدارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر