کد خبر 496370

در جریان اشغال کنگره آمریکا به دست طرفداران ترامپ؛

جان بولتون: خشونت در کنگره تلاش برای کودتا بود

مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا خشونت ها در کنگره این کشور را تلاش برای کودتا نامید.

به گزارش اقتصادآنلاین به  نقل از صدا و سیما، «جان بولتون» مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا درباره  تسخیر کنگره آمریکا به دست طرفداران دونالد ترامپ گفت: این یک فاجعه و روز وحشتناک برای آمریکا بود به خصوص زمانی که می‌بینید که رئیس جمهور آمریکا این جمعیت را تحریک می‌کند و مستقیما مسئول توهمی است که آن‌ها درباره لغو نتایج انتخابات به وسیله «مایک پنس» معاون رئیس جمهور یا کنگره آمریکا داشتند.

جان بولتون افزود: دونالد ترامپ هیچ حد و مرز و هیچ فلسفه‌ای ندارد، اکنون ترامپ باید هر چه سریع تر صحنه سیاسی آمریکا را ترک کند، من فکر می‌کنم او مطمئنا بعد از بیستم ژانویه هم او تلاش خواهد کرد نفوذ به دست آورد، او مطمئنا الان هم نفوذ دارد، اما قدرت ندارد و این کاملا متفاوت است.
مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا گفت: آن یک کودتای ناموثری بود که تلاش کرده بودند مانع از تایید کنگره بر انتخابات الکترال شود و چهار یا پنج یا شش ساعت آن را به تعلیق انداخت، اما موفقیت آمیز نبود.
روز چهارشنبه در حالی که جلسه مشترک کنگره آمریکا برای تأیید نهایی پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در جریان بود، عده‌ای از هواداران دونالدترامپ ساختمان کنگره این کشور را اشغال کردند.
این اشغال به دنبال فراخوان ترامپ برای تجمع هوادارانش مقابل کنگره آمریکا روی داد.
در جریان این اشغال دستکم ۴ نفر کشته شدند.
با وجود آشوب و هرج و مرج در آمریکا نهایتا کنگره این کشور، پیروزی جو بایدن در انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ آمریکا را تایید کرد.
ترامپ، اما همچنان اصرار دارد که او در انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ آمریکا پیروز شده و دموکرات‌ها تقلب گسترده کرده اند.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر