پلوسی: بایدن رئیس جمهور است

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به همکاران دموکراتش گفت قرار است آنها روز گذشته در نشستی درخصوص پروسه مربوط به چالشهای قابل انتظار در قبال نتایج کالج الکترال از سوی جمهوریخواهان مجلس نمایندگان بحث کنند.

پلوسی: بایدن رئیس جمهور است

به گزارش پایگاه هیل، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در این نامه نوشت: "طی سالها ما چالش‌های زیادی در مجلس نمایندگان تجربه کرده‌ایم اما هیچ وضعیتی در سطح ریاست جمهوری ترامپ و بی احترامی ترامپ به اراده مردم نبوده است".

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، پلوسی به تشریح یک برنامه برای قانونگذاران دموکرات در ضمن آمادگی آنها برای تایید آرای کالج الکترال در هفته جاری پرداخت.

وی گفت: "اگر یک اعتراض کتبی از سوی یک نماینده مجلس نمایندگان و سنا ثبت شود، سپس ما در اتاق‌های فردی‌مان برای مناظره‌ای بالغ بر دو ساعت دیدار می‌کنیم. تنها بعد از آن است که نمایندگان برای صحبت در صحن مجلس به رسمیت شناخته می‌شوند. تا زمانی که هم مجلس نمایندگان و هم سنا رای به رد شمارش آرای انتخاباتی برای ایالت مورد نظر بدهند، اعتراض مردود است."

انتظار می‌رود بیش از ۱۰۰ جمهوریخواه مجلس نمایندگان نتایج انتخابات را در ایالتهای مختلف محل رقابت به چالش بکشند و ۱۲ جمهوریخواه سنا نیز قول این کار را داده‌اند.

هر چالش منجر به یک مناظره دو ساعته هم در مجلس نمایندگان و هم سنا و یک رای گیری خواهد شد. مشخص نیست چه میزان از نتایج ایالات به چالش کشیده خواهند شد اما پلوسی عنوان کرد که آن می‌تواند یک شب طولانی باشد.

پلوسی گفت که نتایج با "اعلام رسمی جو بایدن و کامالا هریس به عنوان رئیس جمهور  بعدی و معاون رئیس جمهور بعدی" پایان خواهد یافت اما تصدیق کرد که این اعلام ممکن است در "نیمه شب" رخ دهد.

پلوسی بیان کرد: "روز دوشنبه ما یک تصویر روشن‌تر از این که چه تعداد از آرای ایالات در معرض اعتراض قرار می‌گیرند خواهیم داشت. انتخاب ما این است که از مجمع برای بحث درباره ریاست جمهوری دونالد ترامپ استفاده نکنیم. در حالی که تردیدی درباره نتیجه ریاست جمهوری بایدن-هریس وجود ندارد، موفقیت بیشتر ما قانع کردن تعداد هر چه بیشتری از مردم آمریکا در اعتماد به سیستم دموکراتیک ما است".

ارسال نظر